grep 2.5g - en to be translation catalogue (15 entries)

en: Unknown system error
be: Невядомая сыстэмная памылка

en: memory exhausted
be: памяць вычарпана

note: TRANSLATORS: Get translations for open and closing quotation marks. The message catalog should translate "`" to a left quotation mark suitable for the locale, and similarly for "'".  For example, a French Unicode local should translate these to U+00AB (LEFT-POINTING DOUBLE ANGLE QUOTATION MARK), and
en: `
be: "

en: '
be: "

en: Memory exhausted
be: Памяць вычарпана

en: (standard input)
be: (стандартны ўвод)

en: invalid context length argument
be: недапушчальны довад даўжыні кантэксту

en: input is too large to count
be: увод занадта вялікі для падліку

en: Binary file %s matches
be: Супадзеньні двайковага файла %s

en: recursive directory loop
be: тэчкі зацыклены

en: Usage: %s [OPTION]... PATTERN [FILE]...
be: Выкарыстаньне: %s [ВЫБАР]... УЗОР [ФАЙЛ]...

en: conflicting matchers specified
be: заданы супярэчлівыя супадальнікі

en: unknown devices method
be: невядомы мэтад пралад

en: invalid max count
be: недапушчальны найбольшы лічыльнік

en: unknown binary-files type
be: невядомы від дваічнага файла
