GNU gettext-runtime 0.19.4.73 - en to sl translation catalogue (40 entries)

en: write error
sl: napaka pri pisanju

en: Unknown system error
sl: Neznana sistemska napaka

en: %s: option '%s' is ambiguous; possibilities:
sl: %s: izbira '%s ni enopomenska; možnosti so:

en: %s: option '%s' is ambiguous
sl: %s: izbira '%s' ni enopomenska

en: %s: option '--%s' doesn't allow an argument
sl: %s: izbira '--%s' ne dovoljuje argumenta

en: %s: option '%c%s' doesn't allow an argument
sl: %s: izbira '%c%s' ne dovoljuje argumenta

en: %s: option '--%s' requires an argument
sl: %s: izbira '--%s' zahteva argument

en: %s: unrecognized option '--%s'
sl: %s: neprepoznana izbira '--%s'

en: %s: unrecognized option '%c%s'
sl: %s: neprepoznana izbira '%c%s'

en: %s: invalid option -- '%c'
sl: %s: neveljavna izbira -- '%c'

en: %s: option requires an argument -- '%c'
sl: %s: izbira zahteva argument -- '%c'

en: %s: option '-W %s' is ambiguous
sl: %s: izbira '-W %s' ni enopomenska

en: %s: option '-W %s' doesn't allow an argument
sl: %s: izbira '-W %s' ne dovoljuje argumenta

en: %s: option '-W %s' requires an argument
sl: %s: izbira '-W %s' zahteva argument

en: memory exhausted
sl: zmanjkalo pomnilnika

en: Copyright (C) %s Free Software Foundation, Inc.
    License GPLv3+: GNU GPL version 3 or later <http://gnu.org/licenses/gpl.html>
    This is free software: you are free to change and redistribute it.
    There is NO WARRANTY, to the extent permitted by law.
sl: Copyright (C) %s Free Software Foundation, Inc.
    GPLv3+: GNU GPL različica 3 ali kasnejše, http://gnu.org/licences/gpl.html
    To je prost program; smete ga spreminjati in deliti z drugimi.
    Za program ni NOBENEGA JAMSTVA do zakonsko podanih omejitev.

en: Written by %s.
sl: Avtor %s.

en: too many arguments
sl: preveč argumentov

en: missing arguments
sl: argumenti manjkajo

en: Try '%s --help' for more information.
sl: Poskusite »%s --help« za izčrpnejša navodila

en: Usage: %s [OPTION] [SHELL-FORMAT]
sl: Uporaba: %s [IZBIRA] [UKAZNA-LUPINA]

en: Substitutes the values of environment variables.
sl: Zamenja vrednosti spremenljivk okolja.

en: Operation mode:
sl: Način delovanja:

en:   -v, --variables             output the variables occurring in SHELL-FORMAT
sl:   -v, --variables             izpiši spremenljivke v OBLIKI-SPREMENLJIVKE-OKOLJA

en: Informative output:
sl: Informativni izpis:

en:   -h, --help                  display this help and exit
sl:   -h, --help                  ta navodila

en:   -V, --version               output version information and exit
sl:   -V, --version               različica programa

en: In normal operation mode, standard input is copied to standard output,
    with references to environment variables of the form $VARIABLE or ${VARIABLE}
    being replaced with the corresponding values.  If a SHELL-FORMAT is given,
    only those environment variables that are referenced in SHELL-FORMAT are
    substituted; otherwise all environment variables references occurring in
    standard input are substituted.
sl: V običajnem načinu delovanje se standardni vhod prepiše na standardni izhod,
    pri čemer se sklici na spremenljivke okolja v obliki $SPREMENLJIVKA ali
    ${SPREMENLJIVKA} nadomestijo z njihovimi vrednostmi. Če je podana UKAZNA-LUPINA,
    se z vrednostmi nadomestijo le spremenljivke, navedene v njej, sicer pa se
    s svojimi vrednostmi nadomestijo vse spremenljivke na standardnem vhodu.

en: When --variables is used, standard input is ignored, and the output consists
    of the environment variables that are referenced in SHELL-FORMAT, one per line.
sl: Če je podana izbira --variables, program ne bere s standardnega vhoda, ampak iz
    datoteke UKAZNA-LUPINA, kjer so po ena v vrstici navedene spremenljivke okolja.

note: TRANSLATORS: The placeholder indicates the bug-reporting address for this package.  Please add _another line_ saying "Report translation bugs to <...>\n" with the address for translation bugs (typically your translation team's web or email address).
en: Report bugs to <bug-gnu-gettext@gnu.org>.
sl: Morebitne napake v programu sporočite na <bug-gnu-gettext@gnu.org>.

en: error while reading "%s"
sl: napaka pri branju "%s"

en: standard input
sl: standardni vhod

en: Usage: %s [OPTION] [[TEXTDOMAIN] MSGID]
    or:    %s [OPTION] -s [MSGID]...
sl: Uporaba: %s [IZBIRA] [[DOMENA] MSGID]
    ali:     %s [IZBIRA] -s [MSGID]...

en: Display native language translation of a textual message.
sl: Prikaz prevoda tekstovnega sporočila.

en:   -d, --domain=TEXTDOMAIN   retrieve translated messages from TEXTDOMAIN
      -e                        enable expansion of some escape sequences
      -E                        (ignored for compatibility)
      -h, --help                display this help and exit
      -n                        suppress trailing newline
      -V, --version             display version information and exit
      [TEXTDOMAIN] MSGID        retrieve translated message corresponding
                                to MSGID from TEXTDOMAIN
sl:   -d, --domain=DOMENA       prevode iščemo v podani besedilni DOMENI
      -e                        omogočimo razširitev ubežnih zaporedij
      -E                        (združljivost s starejšimi izdajami; zavrženo)
      -h, --help                ta navodila
      -n                        brez zaključnega skoka v novo vrstico
      -V, --version             različica programa
      [DOMENA] MSGID            iščemo prevod gesla MSGID v podani tekstovni DOMENI

en: If the TEXTDOMAIN parameter is not given, the domain is determined from the
    environment variable TEXTDOMAIN.  If the message catalog is not found in the
    regular directory, another location can be specified with the environment
    variable TEXTDOMAINDIR.
    When used with the -s option the program behaves like the 'echo' command.
    But it does not simply copy its arguments to stdout.  Instead those messages
    found in the selected catalog are translated.
    Standard search directory: %s
sl: Če parameter DOMENA ni podan, se uporabi vrednost spremenljivke TEXTDOMAIN
    iz okolja. Če kataloga sporočil ni moč najti na običajnem mestu, lahko 
    določimo alternativno lokacijo s spremenljivko TEXTDOMAINDIR.
    Z izbiro -s se program obnaša podobno kot ukaz »echo«, s to razliko, da
    na standardni izhod niso prepisani argumenti, ampak njihovi prevodi iz 
    kataloga sporočil.
    Privzet imenik s katalogom sporočil: %s

en: Usage: %s [OPTION] [TEXTDOMAIN] MSGID MSGID-PLURAL COUNT
sl: Uporaba: %s [IZBIRA] [DOMENA] MSGID MSGID-PLURAL ŠTEVEC

en: Display native language translation of a textual message whose grammatical
    form depends on a number.
sl: Prikaz prevoda besedilnega sporočila, katerega slovnična oblika je odvisna
    od števila.

en:   -d, --domain=TEXTDOMAIN   retrieve translated message from TEXTDOMAIN
      -e                        enable expansion of some escape sequences
      -E                        (ignored for compatibility)
      -h, --help                display this help and exit
      -V, --version             display version information and exit
      [TEXTDOMAIN]              retrieve translated message from TEXTDOMAIN
      MSGID MSGID-PLURAL        translate MSGID (singular) / MSGID-PLURAL (plural)
      COUNT                     choose singular/plural form based on this value
sl:   -d, --domain=DOMENA       prevode iščemo v podani DOMENI
      -e                        omogočimo razširitev ubežnih zaporedij
      -E                        (združljivost s starejšimi izdajami; zavrženo)
      -h, --help                ta navodila
      -V, --version             različica programa
      [DOMENA]                  prevode iščemo v podani DOMENI
      MSGID MSGID-PLURAL        prevod MSGID (ednina) ali MSGID_PLURAL (množina)
      ŠTEVEC                    določitev edninske/množinske oblike

en: If the TEXTDOMAIN parameter is not given, the domain is determined from the
    environment variable TEXTDOMAIN.  If the message catalog is not found in the
    regular directory, another location can be specified with the environment
    variable TEXTDOMAINDIR.
    Standard search directory: %s
sl: Če parameter DOMENA ni podan, se uporabi vrednost spremenljivke TEXTDOMAIN
    iz okolja. Če kataloga sporočil ni moč najti na običajnem mestu, lahko 
    določimo alternativno lokacijo s spremenljivko TEXTDOMAINDIR.
    Privzet imenik s katalogom sporočil: %s
