gettext-runtime-0.19.4.73 - en to hr translation catalogue (40 entries)

en: write error
hr: greška pisanja

en: Unknown system error
hr: Nepoznata greška sustava

en: %s: option '%s' is ambiguous; possibilities:
hr: %s: opcija „%s“ je višeznačna; mogućnosti:

en: %s: option '%s' is ambiguous
hr: %s: opcija „%s“ je višeznačna

en: %s: option '--%s' doesn't allow an argument
hr: %s: opcija „--%s“ ne dopušta argument

en: %s: option '%c%s' doesn't allow an argument
hr: %s: opcija „%c%s“ ne dopušta argument

en: %s: option '--%s' requires an argument
hr: %s: opcija „--%s“ zahtijeva argument

en: %s: unrecognized option '--%s'
hr: %s: nepoznata opcija „--%s“

en: %s: unrecognized option '%c%s'
hr: %s: nepoznata opcija „%c%s“

en: %s: invalid option -- '%c'
hr: %s: neispravna opcija -- „%c“

en: %s: option requires an argument -- '%c'
hr: %s: opcija zahtijeva argument -- „%c“

en: %s: option '-W %s' is ambiguous
hr: %s: opcija „-W %s“ je višeznačna

en: %s: option '-W %s' doesn't allow an argument
hr: %s: opcija „-W %s“ ne dopušta argument

en: %s: option '-W %s' requires an argument
hr: %s: opcija „-W %s“ zahtijeva argument

en: memory exhausted
hr: nema dovoljno memorije

en: Copyright (C) %s Free Software Foundation, Inc.
    License GPLv3+: GNU GPL version 3 or later <http://gnu.org/licenses/gpl.html>
    This is free software: you are free to change and redistribute it.
    There is NO WARRANTY, to the extent permitted by law.
hr: Copyright © %s Free Software Foundation, Inc.
    Licencija GPLv3+: GNU GPL inačica 3 ili novija <http://gnu.org/licenses/gpl.html>
    Ovo je slobodan softver: slobodno ga mijenjajte i dijelite.
    NEMA JAMSTVA, do granica dopuštenih zakonom.

en: Written by %s.
hr: Napisao %s.

en: too many arguments
hr: previše argumenata

en: missing arguments
hr: nedostaju argumenti

en: Try '%s --help' for more information.
hr: „%s --help“ pomoć za uporabu i dodatne obavijesti.

en: Usage: %s [OPTION] [SHELL-FORMAT]
hr: Uporaba: %s [OPCIJA] [LJUSKA-FORMAT]

en: Substitutes the values of environment variables.
hr: Zamjenjuje vrijednosti varijabli okoline.

en: Operation mode:
hr: U procesiranju:

en:   -v, --variables             output the variables occurring in SHELL-FORMAT
hr:   -v, --variables             ispis varijabli navedenih u LJUSKA-FORMAT

en: Informative output:
hr: Dodatne obavijesti:

en:   -h, --help                  display this help and exit
hr:   -h, --help                  prikaži pomoć i iziđi

en:   -V, --version               output version information and exit
hr:   -V, --version               podaci o inačici

en: In normal operation mode, standard input is copied to standard output,
    with references to environment variables of the form $VARIABLE or ${VARIABLE}
    being replaced with the corresponding values.  If a SHELL-FORMAT is given,
    only those environment variables that are referenced in SHELL-FORMAT are
    substituted; otherwise all environment variables references occurring in
    standard input are substituted.
hr: U normalnom procesiranju, standardni se ulaz kopira na standardni izlaz,
    s time da se referencije na varijable okoline u formatu $VARIJABLA ili
    ${VARIJABLA} zamijene odgovarajućim vrijednostima. Ako je LJUSKA-FORMAT
    zadan, onda će samo one varijable okoline s referencijom u LJUSKA-FORMAT
    biti zamijenjene; u suprotnom, sve varijable okoline koje se
    pojavljuju na standardnom ulazu bit će zamijenjene.

en: When --variables is used, standard input is ignored, and the output consists
    of the environment variables that are referenced in SHELL-FORMAT, one per line.
hr: Ako se upotrijebi --variables, standardni ulaz je zanemaren, a izlaz se
    sastoji od onih varijabli okoline s referencijom u LJUSKA-FORMAT,
    po jedna po retku.

note: TRANSLATORS: The placeholder indicates the bug-reporting address for this package.  Please add _another line_ saying "Report translation bugs to <...>\n" with the address for translation bugs (typically your translation team's web or email address).
en: Report bugs to <bug-gnu-gettext@gnu.org>.
hr: Greškice (bugs) na engleskom javite na <bug-gnu-gettext@gnu.org>.
    Primjedbe i pogreške u prijevodu javite na <lokalizacija@linux.hr>.

en: error while reading "%s"
hr: greška pri čitanju „%s“

en: standard input
hr: standardni ulaz

en: Usage: %s [OPTION] [[TEXTDOMAIN] MSGID]
    or:    %s [OPTION] -s [MSGID]...
hr: Uporaba: %s [OPCIJA] [[TEKSTDOMENA] MSGID]
    ili:     %s [OPCIJA] -s [MSGID]...

en: Display native language translation of a textual message.
hr: Prijevod tekstualne poruke na materinski jezik.

en:   -d, --domain=TEXTDOMAIN   retrieve translated messages from TEXTDOMAIN
      -e                        enable expansion of some escape sequences
      -E                        (ignored for compatibility)
      -h, --help                display this help and exit
      -n                        suppress trailing newline
      -V, --version             display version information and exit
      [TEXTDOMAIN] MSGID        retrieve translated message corresponding
                                to MSGID from TEXTDOMAIN
hr:   -d, --domain=TEKSTDOMENA  traži prevedene poruke iz TEKSTDOMENA
      -e                        proširenje nekih „escape“ sekvencija
      -E                        (zanemaruju se zbog kompatibilnosti)
      -h, --help                prikaži pomoć i iziđi
      -n                        bez završnog „newline“ znaka novog retka
      -V, --version             podaci o inačici
      [TEKSTDOMENA] MSGID       potraži prevedenu poruku za MSGID
                                iz TEKSTDOMENA

en: If the TEXTDOMAIN parameter is not given, the domain is determined from the
    environment variable TEXTDOMAIN.  If the message catalog is not found in the
    regular directory, another location can be specified with the environment
    variable TEXTDOMAINDIR.
    When used with the -s option the program behaves like the 'echo' command.
    But it does not simply copy its arguments to stdout.  Instead those messages
    found in the selected catalog are translated.
    Standard search directory: %s
hr: Ako parametar TEKSTDOMENA nije naveden, domenu određuje varijabla okoline
    TEXTDOMAIN. Ako pak katalog poruka nije pronađen u uobičajenom direktoriju,
    alternativna lokacija može se zadati varijablom okoline TEXTDOMAINDIR.
    
    Kad se upotrijebi opcija „-s“, program se ponaša kao naredba „echo“.
    No umjesto jednostavnog ispisa svih svojih argumenata, program ispiše
    njihove prijevode ako ih nađe u odabranom katalogu (TEXTDOMENA).
    
    Uobičajeni direktorij za pretragu: %s

en: Usage: %s [OPTION] [TEXTDOMAIN] MSGID MSGID-PLURAL COUNT
hr: Uporaba: %s [OPCIJA] [TEXTDOMENA] MSGID MSGID-PLURAL BROJ

en: Display native language translation of a textual message whose grammatical
    form depends on a number.
hr: Prijevod tekstualne poruke koja sadrži brojeve na
    materinski jezik pazeći na gramatička pravila za brojeve.

en:   -d, --domain=TEXTDOMAIN   retrieve translated message from TEXTDOMAIN
      -e                        enable expansion of some escape sequences
      -E                        (ignored for compatibility)
      -h, --help                display this help and exit
      -V, --version             display version information and exit
      [TEXTDOMAIN]              retrieve translated message from TEXTDOMAIN
      MSGID MSGID-PLURAL        translate MSGID (singular) / MSGID-PLURAL (plural)
      COUNT                     choose singular/plural form based on this value
hr:   -d, --domain=TEKSTDOMENA  traži prevedene poruke iz TEKSTDOMENA
      -e                        proširenje nekih „escape“ sekvencija
      -E                        (zanemaruju se zbog kompatibilnosti)
      -h, --help                prikaži pomoć i iziđi
      -V, --version             podaci o inačici
      [TEKSTDOMENA]             potraži prevedenu poruku iz TEKSTDOMENA
      MSGID MSGID-PLURAL        prijevod za MSGID (jd.) ili za MSGID-PLURAL (mn.)
      BROJ                      izbor jd. ili oblika mn. zavisi o veličini BROJ

en: If the TEXTDOMAIN parameter is not given, the domain is determined from the
    environment variable TEXTDOMAIN.  If the message catalog is not found in the
    regular directory, another location can be specified with the environment
    variable TEXTDOMAINDIR.
    Standard search directory: %s
hr: Ako parametar TEKSTDOMENA nije naveden, domenu određuje varijabla okoline
    TEXTDOMAIN. Ako pak katalog poruka nije pronađen u uobičajenom direktoriju,
    alternativna lokacija može se zadati varijablom okoline TEXTDOMAINDIR.
    
    Uobičajeni direktorij za pretragu: %s
