gettext-runtime 0.19.4.73 - en to gl translation catalogue (40 entries)

en: write error
gl: erro de escritura

en: Unknown system error
gl: Erro de sistema descoñecido

en: %s: option '%s' is ambiguous; possibilities:
gl: %s: a opción «%s» é ambigua; as posibilidades son:

en: %s: option '%s' is ambiguous
gl: %s: a opción «%s» é ambigua

en: %s: option '--%s' doesn't allow an argument
gl: %s: a opción «--%s» non permite ningún argumento

en: %s: option '%c%s' doesn't allow an argument
gl: %s: a opción «%c%s» non permite un argumento

en: %s: option '--%s' requires an argument
gl: %s: a opción «--%s» require un argumento

en: %s: unrecognized option '--%s'
gl: %s: opción «--%s» non recoñecida

en: %s: unrecognized option '%c%s'
gl: %s: opción «%c%s» non recoñecida

en: %s: invalid option -- '%c'
gl: %s: opción incorrecta -- «%c»

en: %s: option requires an argument -- '%c'
gl: %s: a opción require un argumento -- «%c»

en: %s: option '-W %s' is ambiguous
gl: %s: a opción «-W %s» é ambigua

en: %s: option '-W %s' doesn't allow an argument
gl: %s: a opción «-W %s» non permite un argumento

en: %s: option '-W %s' requires an argument
gl: %s: a opción «-W %s» require un argumento

en: memory exhausted
gl: memoria esgotada

en: Copyright (C) %s Free Software Foundation, Inc.
    License GPLv3+: GNU GPL version 3 or later <http://gnu.org/licenses/gpl.html>
    This is free software: you are free to change and redistribute it.
    There is NO WARRANTY, to the extent permitted by law.
gl: Copyright (C) %s Free Software Foundation, Inc.
    Licenza GPLv3+: GNU GPL versión 3 ou posterior <http://gnu.org/licenses/gpl.html>
    Isto é software libre: ten a liberdade para cambialo e redistribuílo.
    Non hai GARANTÍAS, ata onde o permita a lei.

en: Written by %s.
gl: Escrito por %s.

en: too many arguments
gl: demasiados argumentos

en: missing arguments
gl: faltan argumentos

en: Try '%s --help' for more information.
gl: Use «%s --help» para obter máis información.

en: Usage: %s [OPTION] [SHELL-FORMAT]
gl: Modo de uso: %s [OPCIÓN] [FORMATO-SHELL]

en: Substitutes the values of environment variables.
gl: Substitúe os valores das variábeis de ambiente.

en: Operation mode:
gl: Modo de funcionamento:

en:   -v, --variables             output the variables occurring in SHELL-FORMAT
gl:   -v, --variables             escribe na saída as variábeis atopadas en FORMATO-SHELL

en: Informative output:
gl: Saída informativa:

en:   -h, --help                  display this help and exit
gl:   -h, --help                  Mostra esta mensaxe de axuda e sae

en:   -V, --version               output version information and exit
gl:   -V, --version               Mostra a información da versión e sae

en: In normal operation mode, standard input is copied to standard output,
    with references to environment variables of the form $VARIABLE or ${VARIABLE}
    being replaced with the corresponding values.  If a SHELL-FORMAT is given,
    only those environment variables that are referenced in SHELL-FORMAT are
    substituted; otherwise all environment variables references occurring in
    standard input are substituted.
gl: No modo de operación normal, a entrada estándar cópiase á saída estándar,
    con referencias ás variábeis de ambiente da forma $VARIABLE ou ${VARIABLE}
    substituíndoas cos valores correspondentes. se se fornece un FORMATO-SHELL,
    só se substitúen aquelas variábeis referidas en FORMATO-SHELL; senón
    substitúense todas as referencias a variábeis que se atopen na entrada
    estándar.

en: When --variables is used, standard input is ignored, and the output consists
    of the environment variables that are referenced in SHELL-FORMAT, one per line.
gl: Cando se emprega --variables, ignórase a entrada estándar, e a saída consiste
    nas variábeis de ambiente que se referencian en FORMATO-SHELL, unha por liña.

note: TRANSLATORS: The placeholder indicates the bug-reporting address for this package.  Please add _another line_ saying "Report translation bugs to <...>\n" with the address for translation bugs (typically your translation team's web or email address).
en: Report bugs to <bug-gnu-gettext@gnu.org>.
gl: Envíe informes de fallo a <bug-gnu-gettext@gnu.org>.

en: error while reading "%s"
gl: erro ao ler "%s"

en: standard input
gl: entrada estándar

en: Usage: %s [OPTION] [[TEXTDOMAIN] MSGID]
    or:    %s [OPTION] -s [MSGID]...
gl: Uso:   %s [OPCIÓN] [[DOMINIO] MSGID]
    ou:    %s [OPCIÓN] -s [MSGID]...]

en: Display native language translation of a textual message.
gl: Mostra a tradución nun idioma dunha mensaxe de texto.

en:   -d, --domain=TEXTDOMAIN   retrieve translated messages from TEXTDOMAIN
      -e                        enable expansion of some escape sequences
      -E                        (ignored for compatibility)
      -h, --help                display this help and exit
      -n                        suppress trailing newline
      -V, --version             display version information and exit
      [TEXTDOMAIN] MSGID        retrieve translated message corresponding
                                to MSGID from TEXTDOMAIN
gl:   -d, --domain=DOMINIO      obter as mensaxes traducidas do DOMINIO
      -e                        permitir a expansión de algunhas secuencias
                                de escape
      -E                        (ignorado por compatibilidade)
      -h, --help                mostrar esta axuda e saír
      -n                        suprimir o carácter final de nova liña
      -V, --version             mostrar a información da versión e saír
      [DOMINIO] MSGID           obter a mensaxe traducida correspondente a
                                MSGID do DOMINIO

en: If the TEXTDOMAIN parameter is not given, the domain is determined from the
    environment variable TEXTDOMAIN.  If the message catalog is not found in the
    regular directory, another location can be specified with the environment
    variable TEXTDOMAINDIR.
    When used with the -s option the program behaves like the 'echo' command.
    But it does not simply copy its arguments to stdout.  Instead those messages
    found in the selected catalog are translated.
    Standard search directory: %s
gl: Se non se indica o parámetro DOMINIO, o dominio determínase a partir da
    variábel de ambiente TEXTDOMAIN. Se o catálogo de mensaxes non está no
    directorio habitual, pódese especificar outro mediante a variábel
    TEXTDOMAINDIR.
    Cando se usa a opción -s, o programa compórtase como a orde «echo». Pero
    non só copia os argumentos á saída, senón que traduce as mensaxes que atopa
    no catálogo escollido.
    Directorio estándar de busca: %s

en: Usage: %s [OPTION] [TEXTDOMAIN] MSGID MSGID-PLURAL COUNT
gl: Uso: %s [OPCIÓN] [DOMINIO] MSGID MSGID-PLURAL NÚMERO

en: Display native language translation of a textual message whose grammatical
    form depends on a number.
gl: Mostra a tradución a un idioma dunha mensaxe de texto cuxa forma gramatical depende dun número.

en:   -d, --domain=TEXTDOMAIN   retrieve translated message from TEXTDOMAIN
      -e                        enable expansion of some escape sequences
      -E                        (ignored for compatibility)
      -h, --help                display this help and exit
      -V, --version             display version information and exit
      [TEXTDOMAIN]              retrieve translated message from TEXTDOMAIN
      MSGID MSGID-PLURAL        translate MSGID (singular) / MSGID-PLURAL (plural)
      COUNT                     choose singular/plural form based on this value
gl:   -d, --domain=DOMINIO      obter a mensaxe traducida do DOMINIO
      -e                        permitir a expansión de algunhas secuencias de escape
      -E                        (ignorada por compatibilidade)
      -h, --help                mostrar esta axuda e saír
      -V, --version             mostrar a información da versión e saír
      [DOMINIO]                 obter a mensaxe traducida do DOMINIO
      MSGID MSGID-PLURAL        traducir MSGID (singular) / MSGID-PLURAL (plural)
      NÚMERO                    escoller a forma singular/plural segundo este valor

en: If the TEXTDOMAIN parameter is not given, the domain is determined from the
    environment variable TEXTDOMAIN.  If the message catalog is not found in the
    regular directory, another location can be specified with the environment
    variable TEXTDOMAINDIR.
    Standard search directory: %s
gl: Se non se indica o parámetro DOMINIO, o dominio determínase a partir da
    variábel de ambiente TEXTDOMAIN. Se o catálogo de mensaxes non está no
    directorio habitual, pódese especificar outro mediante a variábel de
    ambiente TEXTDOMAINDIR.
    Directorio estándar de busca: %s
