bison-runtime 2.1 - en to nl translation catalogue (9 entries)

en: syntax error: cannot back up
nl: syntaxfout: kan niet terugkeren

en: syntax is ambiguous
nl: syntax is niet eenduidig

en: syntax error
nl: syntaxfout

en: syntax error, unexpected %s
nl: syntaxfout, %s onverwacht

en: syntax error, unexpected %s, expecting %s
nl: syntaxfout, %s onverwacht (%s verwacht)

en: syntax error, unexpected %s, expecting %s or %s
nl: syntaxfout, %s onverwacht (%s of %s verwacht)

en: syntax error, unexpected %s, expecting %s or %s or %s
nl: syntaxfout, %s onverwacht (%s of %s of %s verwacht)

en: syntax error, unexpected %s, expecting %s or %s or %s or %s
nl: syntaxfout, %s onverwacht (%s of %s of %s of %s verwacht)

en: memory exhausted
nl: geen geheugen meer beschikbaar
