bison 2.7.1 - en to hr translation catalogue (183 entries)

en: fatal error
hr: kobna greška

en: error
hr: greška

en: warning
hr: upozorenje

en: only one %s allowed per rule
hr: samo je jedan %s dozvoljen po pravilu

en: previous declaration
hr: prethodna deklaracija

en:     Conflict between rule %d and token %s resolved as shift
hr:     Konflikt između pravila %d i simbola %s razriješen kao pomak

en:     Conflict between rule %d and token %s resolved as reduce
hr:     Konflikt između pravila %d i simbola %s razriješen kao redukcija

en:     Conflict between rule %d and token %s resolved as an error
hr:     Konflikt između pravila %d i simbola %s razriješen kao greška

en: State %d
hr: Stanje %d

en: conflicts: %d shift/reduce, %d reduce/reduce
hr: konflikti: %d pomakni/reduciraj, %d reduciraj/reduciraj

en: conflicts: %d shift/reduce
hr: konflikti: %d pomakni/reduciraj

en: conflicts: %d reduce/reduce
hr: konflikti: %d reduciraj/reduciraj

en: %%expect-rr applies only to GLR parsers
hr: %%expect-rr se primjenjuje samo na GLR analizatore

en: %d shift/reduce conflict | %d shift/reduce conflicts
hr[0]: %d pomakni/reduciraj konflikt
hr[1]: %d pomakni/reduciraj konflikta
hr[2]: %d pomakni/reduciraj konflikata

en: %s: cannot open
hr: %s: ne mogu otvoriti

en: input/output error
hr: ulazno/izlazna greška

en: cannot close file
hr: ne mogu zatvoriti datoteku

en: refusing to overwrite the input file %s
hr: odbijam pisati preko ulazne datoteke %s

en: conflicting outputs to file %s
hr: konfliktni izlazi u datoteku %s

en: Usage: %s [OPTION]... FILE
hr: Uporaba: %s [OPCIJA]... DATOTEKA

en: Generate a deterministic LR or generalized LR (GLR) parser employing
    LALR(1), IELR(1), or canonical LR(1) parser tables.  IELR(1) and
    canonical LR(1) support is experimental.
hr: Napravi deterministički LR ili općeniti LR (GLR) analizator koji
    koristi LALR(1), IELR(1) ili kanonske LR(1) tablice analize.
    Podrška za IELR(1) i kanonski LR(1) je eksperimentalna.

en: Mandatory arguments to long options are mandatory for short options too.
hr: Obavezni argumenti dugačkih opcija također su obavezni za kratke opcije.

en: The same is true for optional arguments.
hr: Isto vrijedi i za opcionalne argumente.

en: 
    Operation modes:
      -h, --help                 display this help and exit
      -V, --version              output version information and exit
          --print-localedir      output directory containing locale-dependent data
          --print-datadir        output directory containing skeletons and XSLT
      -y, --yacc                 emulate POSIX Yacc
      -W, --warnings[=CATEGORY]  report the warnings falling in CATEGORY
      -f, --feature[=FEATURE]    activate miscellaneous features
hr: 
    Načini rada:
      -h, --help                 prikaži ovu pomoć i izađi
      -V, --version              ispiši informacije o inačici i izađi
          --print-localedir      ispiši direktorij s podacima ovisnima o lokalu
          --print-datadir        ispiši direktorij s predlošcima i XSLT-om
      -y, --yacc                 emuliraj POSIX Yacc
      -W, --warnings[=KATEGORIJA]  prijavi upozorenja iz KATEGORIJE
      -f, --feature[=MOGUĆNOST]  aktiviraj razne mogućnosti

en: Report bugs to <%s>.
hr: Prijavite greške na <%s>.

en: %s home page: <%s>.
hr: %s početna stranica: <%s>.

en: General help using GNU software: <http://www.gnu.org/gethelp/>.
hr: Općenita pomoć za korištenje GNU softvera: <http://www.gnu.org/gethelp/>.

note: TRANSLATORS: Replace LANG_CODE in this URL with your language code <http://translationproject.org/team/LANG_CODE.html> to form one of the URLs at http://translationproject.org/team/. Otherwise, replace the entire URL with your translation team's email address.
en: Report translation bugs to <http://translationproject.org/team/>.
hr: Prijavite greške prijevoda na <http://translationproject.org/team/hr.html>.

en: For complete documentation, run: info bison.
hr: Za prikaz cjelokupne dokumentacije pokrenite „info bison”.

en: Written by Robert Corbett and Richard Stallman.
hr: Napisali Robert Corbett i Richard Stallman.

en: Copyright (C) %d Free Software Foundation, Inc.
hr: Copyright © %d Free Software Foundation, Inc.

en: This is free software; see the source for copying conditions.  There is NO
    warranty; not even for MERCHANTABILITY or FITNESS FOR A PARTICULAR PURPOSE.
hr: Ovo je slobodan softver, pogledajte kod za upute o kopiranju. NEMA jamstava,
    čak ni za TRGOVINSKU PRIKLADNOST ili ODGOVARANJE ODREĐENOJ SVRSI.

en: multiple skeleton declarations are invalid
hr: višestruke deklaracije predloška nisu ispravne

en: %s: invalid language
hr: %s: neispravan jezik

en: multiple language declarations are invalid
hr: višestruke deklaracije jezika nisu ispravne

en: %s: missing operand
hr: %s: nedostaje operand

en: extra operand %s
hr: operand viška %s

en: Grammar
hr: Gramatika

en: // Generated by %s.
    // Report bugs to <%s>.
    // Home page: <%s>.
hr: // Napravio %s.
    // Prijavite greške na <%s>.
    // Početna stranica: <%s>.

en: line number overflow
hr: preljev broja redaka

en: column number overflow
hr: preljev broja stupaca

en: rule useless in parser due to conflicts
hr: pravilo beskorisno u analizatoru zbog konflikata

en: %%define variable %s redefined
hr: %%define varijabla %s je ponovo definirana

en: previous definition
hr: prethodna definicija

en: %s: undefined %%define variable %s
hr: %s: nedefinirana %%define varijabla %s

en: invalid value for %%define Boolean variable %s
hr: neispravna vrijednost %%define logičke varijable %s

en: invalid value for %%define variable %s: %s
hr: neispravna vrijednost %%define varijable %s: %s

en: accepted value: %s
hr: prihvaćena vrijednost: %s

en: missing identifier in parameter declaration
hr: nedostaje identifikator u deklaraciji paremetra

en:  type %d is %s
hr:  vrsta %d je %s

en: shift, and go to state %d
hr: pomakni i idi u stanje %d

en: go to state %d
hr: idi u stanje %d

en: error (nonassociative)
hr: greška (neasocijativna)

en: reduce using rule %d (%s)
hr: reduciraj koristeći pravilo %d (%s)

en: accept
hr: prihvati

en: State %d
hr: Stanje %d

en: Terminals, with rules where they appear
hr: Završni znakovi, s pravilima gdje se pojavljuju

en: Nonterminals, with rules where they appear
hr: Nezavršni znakovi, s pravilima gdje se pojavljuju

en:  on left:
hr:  s lijeva:

en:  on right:
hr:  s desna:

en: Rules useless in parser due to conflicts
hr: Pravila su beskorisna u analizatoru zbog konflikata

en: multiple %s declarations
hr: višestruke %s deklaracije

en: result type clash on merge function %s: <%s> != <%s>
hr: sukob rezultantne vrste u funkciji spajanja %s: <%s> != <%s>

en: duplicated symbol name for %s ignored
hr: dvostruko ime simbola za %s je zanemareno

en: rule given for %s, which is a token
hr: navedeno je pravilo za %s, a to je simbol

en: type clash on default action: <%s> != <%s>
hr: sukob vrsta u zadanoj radnji: <%s> != <%s>

en: empty rule for typed nonterminal, and no action
hr: prazno pravilo za nezavršni znak i nema radnje

en: unused value: $%d
hr: nekorištena vrijednost: $%d

en: unset value: $$
hr: nepostavljena vrijednost: $$

en: token for %%prec is not defined: %s
hr: simbol za %%prec nije definiran: %s

en: %s affects only GLR parsers
hr: %s utječe samo na GLR analizatore

en: %s must be followed by positive number
hr: nakon %s mora slijediti pozitivan broj

en: rule is too long
hr: pravilo je predugačko

en: no rules in the input grammar
hr: nema pravila u ulaznoj gramatici

en: rule useless in grammar
hr: pravilo je beskorisno u gramatici

en: nonterminal useless in grammar: %s
hr: nezavršni znak je beskoristan u gramatici: %s

en: Nonterminals useless in grammar
hr: Nezavršni znakovi beskorisni u gramatici

en: Terminals unused in grammar
hr: Završni znakovi nekorišteni u gramatici

en: Rules useless in grammar
hr: Pravila beskorisna u gramatici

en: %d nonterminal useless in grammar | %d nonterminals useless in grammar
hr[0]: %d nezavršni znak beskoristan u gramatici
hr[1]: %d nezavršna znaka beskorisna u gramatici
hr[2]: %d nezavršnih znakova beskorisnih u gramatici

en: %d rule useless in grammar | %d rules useless in grammar
hr[0]: %d pravilo beskorisno u gramatici
hr[1]: %d pravila beskorisna u gramatici
hr[2]: %d pravila beskorisnih u gramatici

en: start symbol %s does not derive any sentence
hr: početni simbol %s ne daje niti jednu rečenicu

en: stray '%s'
hr: zalutali „%s”

en: refers to: %c%s at %s
hr: odnosi se na: %c%s na %s

en: possibly meant: %c
hr: vjerojatno znači: %c

en: , hiding %c
hr: , skrivajući %c

en:  at %s
hr:  na %s

en: , cannot be accessed from mid-rule action at $%d
hr: , ne može mu pristupiti mid-rule radnja na $%d

en: integer out of range: %s
hr: cijeli broj izvan granica: %s

en: invalid reference: %s
hr: neispravna referenca: %s

en: syntax error after '%c', expecting integer, letter, '_', '[', or '$'
hr: sintaksna greška nakon „%c”, očekujem cijeli broj, slovo, „_”, „[” ili „$”

en: symbol not found in production before $%d: %.*s
hr: simbol nije pronađen u proizvodnji prije $%d: %.*s

en: symbol not found in production: %.*s
hr: simbol nije pronađen u proizvodnji: %.*s

en: misleading reference: %s
hr: krivo navodeća referenca: %s

en: ambiguous reference: %s
hr: višeznačna referenca: %s

en: explicit type given in untyped grammar
hr: navedena eksplicitna vrsta u neunesenoj gramatici

en: $$ for the midrule at $%d of %s has no declared type
hr: $$ za srednje pravilo na $%d od %s nema deklariranu vrstu

en: $$ of %s has no declared type
hr: $$ od %s nema deklariranu vrstu

en: $%s of %s has no declared type
hr: $%s od %s nema deklariranu vrstu

en: stray ',' treated as white space
hr: postupam sa zalutalim „,” kao praznim prostorom

en: invalid directive: %s
hr: neispravan propis: %s

en: invalid identifier: %s
hr: neispravan identifikator: %s

en: invalid character | invalid characters
hr[0]: neispravan znak
hr[1]: neispravni znakovi
hr[2]: neispravni znakovi

en: invalid null character
hr: neispravan prazan znak

en: unexpected identifier in bracketed name: %s
hr: neočekivani identifikator u zagrađenom imenu: %s

en: an identifier expected
hr: očekujem identifikator

en: invalid character in bracketed name | invalid characters in bracketed name
hr[0]: neispravan znak u zagrađenom imenu
hr[1]: neispravni znakovi u zagrađenom imenu
hr[2]: neispravni znakovi u zagrađenom imenu

en: empty character literal
hr: prazna znakovna konstanta

en: extra characters in character literal
hr: višak znakova u znakovnoj konstanti

en: invalid number after \-escape: %s
hr: neispravan broj nakon \-izlaza: %s

en: invalid character after \-escape: %s
hr: neispravan znak nakon \-izlaza: %s

en: missing %s at end of file
hr: nedostaje %s na kraju datoteke

en: missing %s at end of line
hr: nedostaje %s na kraju retka

en: unclosed %s directive in skeleton
hr: nezatvoren %s propis u predlošku

en: too few arguments for %s directive in skeleton
hr: premalo argumenata %s propisa u predlošku

en: too many arguments for %s directive in skeleton
hr: premalo argumenata %s propisa u predlošku

en: POSIX Yacc forbids dashes in symbol names: %s
hr: POSIX Yacc zabranjuje povlake u imenima simbola: %s

en: too many symbols in input grammar (limit is %d)
hr: previše simbola u ulaznoj gramatici (ograničenje je %d)

en: %s redeclaration for %s
hr: ponovna deklaracija %s za %s

en: %s redeclaration for <%s>
hr: ponovna deklaracija %s za <%s>

en: symbol %s redefined
hr: simbol %s ponovo definiran

en: symbol %s redeclared
hr: simbol %s ponovo deklariran

en: redefining user token number of %s
hr: ponovo definiram broj korisničkog simbola od %s

en: symbol %s is used, but is not defined as a token and has no rules
hr: simbol %s je korišten, ali nije definiran kao simbol i nema pravila

en: symbol %s used more than once as a literal string
hr: simbol %s je korišten više puta kao konstantan niz

en: symbol %s given more than one literal string
hr: simbolu %s je dano više od jednog konstantnog niza

en: user token number %d redeclaration for %s
hr: ponovna deklaracija broja korisničkog simbola %d za %s

en: previous declaration for %s
hr: prethodna deklaracija za %s

en: the start symbol %s is undefined
hr: početni simbol %s nije definiran

en: the start symbol %s is a token
hr: početni simbol %s je simbol

en: removing of '%s' failed
hr: uklanjanje „%s” nije uspjelo

en: creation of a temporary file failed
hr: stvaranje privremene datoteke nije uspjelo

en: saving stdin failed
hr: spremanje standardnog ulaza nije uspjelo

en: saving stdout failed
hr: spremanje standardnog izlaza nije uspjelo

en: opening of tmpfile failed
hr: otvaranje privremene datoteke nije uspjelo

en: redirecting bison's stdout to the temporary file failed
hr: preusmjeravanje standardnog izlaza programa bison u privremenu datoteku nije uspjelo

en: redirecting m4's stdin from the temporary file failed
hr: preusmjeravanje standardnog ulaza programa m4 iz privremene datoteke nije uspjelo

en: opening of a temporary file failed
hr: otvaranje privremene datoteke nije uspjelo

en: redirecting m4's stdout to a temporary file failed
hr: preusmjeravanje standardnog izlaza programa u privremenu datoteku nije uspjelo

en: subsidiary program '%s' interrupted
hr: podređeni program „%s” je prekinut

en: subsidiary program '%s' not found
hr: podređeni program „%s” nije pronađen

en: redirecting bison's stdin from the temporary file failed
hr: preusmjeravanje standardnog ulaza programa bison iz privremene datoteke nije uspjelo

en: invalid argument %s for %s
hr: neispravan argument %s za %s

en: ambiguous argument %s for %s
hr: višeznačan argument %s za %s

en: Valid arguments are:
hr: Ispravni argumenti su:

en: %u bitset_allocs, %u freed (%.2f%%).
hr: %u bitset_allocs, %u oslobođeno (%.2f%%).

en: %u bitset_sets, %u cached (%.2f%%)
hr: %u bitset_sets, %u u spremniku (%.2f%%)

en: %u bitset_resets, %u cached (%.2f%%)
hr: %u bitset_resets, %u u spremniku (%.2f%%)

en: %u bitset_tests, %u cached (%.2f%%)
hr: %u bitset_tests, %u u spremniku (%.2f%%)

en: count log histogram
hr: histogram dnevnika brojanja

en: size log histogram
hr: histogram dnevnika veličine

en: density histogram
hr: histogram gustoće

en: Bitset statistics:
hr: Statistike postavljanja bitova:

en: Accumulated runs = %u
hr: Akumulirana izvršavanja = %u

en: cannot read stats file
hr: ne mogu čitati datoteku stanja

en: bad stats file size
hr: neispravna veličina datoteke stanja

en: cannot write stats file
hr: ne mogu zapisati datoteku stanja

en: cannot open stats file for writing
hr: ne mogu otvoriti datoteku stanja za pisanje

en: write error
hr: greška pisanja

en: Unknown system error
hr: Nepoznata greška sustava

en: %s: option '%s' is ambiguous; possibilities:
hr: %s: opcija „%s” je višeznačna, mogućnosti:

en: %s: option '--%s' doesn't allow an argument
hr: %s: opcija „--%s” ne dozvoljava argument

en: %s: option '%c%s' doesn't allow an argument
hr: %s: opcija „%c%s” ne dozvoljava argument

en: %s: option '--%s' requires an argument
hr: %s: opcija „--%s” zahtijeva argument

en: %s: unrecognized option '--%s'
hr: %s: neprepoznata opcija „--%s”

en: %s: unrecognized option '%c%s'
hr: %s: neprepoznata opcija „%c%s”

en: %s: invalid option -- '%c'
hr: %s: neispravna opcija -- „%c”

en: %s: option requires an argument -- '%c'
hr: %s: opcija zahtijeva argument -- „%c”

en: %s: option '-W %s' is ambiguous
hr: %s: opcija „-W %s” je višeznačna

en: %s: option '-W %s' doesn't allow an argument
hr: %s: opcija „-W %s” ne dozvoljava argument

en: %s: option '-W %s' requires an argument
hr: %s: opcija „-W %s” zahtijeva argument

en: memory exhausted
hr: memorija iscrpljena

en: cannot create pipe
hr: ne mogu napraviti cjevovod

en: %s subprocess failed
hr: %s potproces nije uspio

note: TRANSLATORS: Get translations for open and closing quotation marks. The message catalog should translate "`" to a left quotation mark suitable for the locale, and similarly for "'".  For example, a French Unicode local should translate these to U+00AB (LEFT-POINTING DOUBLE ANGLE QUOTATION MARK), and
en: `
hr: „

en: '
hr: ”

en: 
    Execution times (seconds)
hr: 
    Vremena izvršavanja (u sekundama)

en:  TOTAL                 :
hr:  UKUPNO                :

en: time in %s: %ld.%06ld (%ld%%)
hr: vrijeme u %s: %ld.%06ld (%ld%%)

en: _open_osfhandle failed
hr: _open_osfhandle nije uspio

en: cannot restore fd %d: dup2 failed
hr: ne mogu obnoviti fd %d: dup2 nije uspio

en: %s subprocess
hr: %s potproces

en: %s subprocess got fatal signal %d
hr: %s potproces je primio kobni signal %d
