gettext-tools-0.19.6.43 - en to nl translation catalogue (417 entries)

en:       --clear-fuzzy           set all messages non-'fuzzy'
nl:       --clear-fuzzy           bij alle berichten eventuele 'fuzzy' weghalen

en:       --clear-obsolete        set all messages non-obsolete
nl:       --clear-obsolete        bij alle berichten '#~' weghalen

en:       --clear-previous        remove the "previous msgid" from all messages
nl:       --clear-previous        eventuele originele msgids weglaten

en:       --empty                 when removing 'fuzzy', also set msgstr empty
nl:       --empty                 bij weglaten van 'fuzzy' ook de msgstr leegmaken

en:       --fuzzy                 synonym for --only-fuzzy --clear-fuzzy
nl:       --fuzzy                 hetzelfde als '--only-fuzzy --clear-fuzzy'

en:       --ignore-file=FILE.po   manipulate only entries not listed in FILE.po
nl:       --ignore-file=BESTAND.po  alleen items manipuleren die in dit bestand
                                      niet voorkomen

en:       --no-fuzzy              remove 'fuzzy' marked messages
nl:       --no-fuzzy              de met 'fuzzy' gemarkeerde berichten weglaten

en:       --no-obsolete           remove obsolete #~ messages
nl:       --no-obsolete           verouderder berichten (#~) weglaten

en:       --obsolete              synonym for --only-obsolete --clear-obsolete
nl:       --obsolete              hetzelfde als '--only-obsolete --clear-obsolete'

en:       --only-file=FILE.po     manipulate only entries listed in FILE.po
nl:       --only-file=BESTAND.po  alleen items manipuleren die in dit bestand staan

en:       --only-fuzzy            keep 'fuzzy' marked messages
nl:       --only-fuzzy            alleen met 'fuzzy' gemarkeerde berichten behouden

en:       --only-obsolete         keep obsolete #~ messages
nl:       --only-obsolete         alleen verouderde berichten (#~) behouden

en:       --previous              when setting 'fuzzy', keep previous msgids
                                  of translated messages.
nl:       --previous              bij het markeren met 'fuzzy', de msgid die echt
                                    bij de msgstr hoorde behouden

en:       --set-fuzzy             set all messages 'fuzzy'
nl:       --set-fuzzy             alle berichten met 'fuzzy' markeren

en:       --set-obsolete          set all messages obsolete
nl:       --set-obsolete          alle berichten als verouderd (#~) markeren

en:       --translated            keep translated, remove untranslated messages
nl:       --translated            vertaalde berichten behouden, onvertaalde weglaten

en:       --untranslated          keep untranslated, remove translated messages
nl:       --untranslated          onvertaalde berichten behouden, vertaalde weglaten

en:   -D, --directory=DIRECTORY   add DIRECTORY to list for input files search
nl:   -D, --directory=MAP         deze map toevoegen aan lijst van te doorzoeken mappen

en:   -V, --version               output version information and exit
nl:   -V, --version       programmaversie tonen en stoppen

en:   -c, --cldr                  print plural rules in the CLDR format
nl:   -c, --cldr          meervoudsregels weergeven in CLDR-opmaak

en:   -f, --fqdn, --long          long host name, includes fully qualified domain
                                    name, and aliases
nl:   -f, --fqdn, --long          lange hostnaam: FQDN plus aliassen

en:   -h, --help                  display this help and exit
nl:   -h, --help          deze hulptekst tonen en stoppen

en:   -i, --ip-address            addresses for the hostname
nl:   -i, --ip-address            IP-adressen behorend bij de hostnaam

en:   -o, --output-file=FILE      write output to specified file
nl:   -o, --output-file=BESTAND   de uitvoer naar gegeven bestand schrijven

en:   -s, --short                 short host name
nl:   -s, --short                 korte hostnaam

en:   INPUTFILE                   input PO file
nl:   INVOERBESTAND               in te lezen PO-bestand

en:   INPUTFILE ...               input files
nl:   INVOERBESTAND...            invoerbestanden

en:   def.po                      translations
nl:   bestaande.po                bestaand bestand met vertalingen

en:   def.po                      translations referring to old sources
nl:   bestaande.po                bestaand bestand met oude vertalingen

en:   filename.po ...             input files
nl:   bestandsnaam.po...          invoerbestanden

en:   ref.pot                     references to new sources
nl:   referentie.pot              verwijzingen naar nieuwe programmatekst

en:   ref.pot                     references to the sources
nl:   referentie.pot              verwijzingen naar de programmatekst

en:  done.
nl:  voltooid.

en:  failed.
nl:  is mislukt.

en:  timed out.
nl:  duurde te lang.

en: "%s" node does not contain "%s"
nl: "%s"-node bevat geen "%s"

en: "%s" node does not have "%s"
nl: "%s"-node heeft geen "%s"

en: %d translated message | %d translated messages
nl[0]: %d vertaald bericht
nl[1]: %d vertaalde berichten

en: %s and %s are mutually exclusive
nl: %s en %s sluiten elkaar uit

en: %s and %s are mutually exclusive in %s
nl: %s en %s sluiten elkaar uit in %s

en: %s and explicit file names are mutually exclusive
nl: %s en expliciete bestandsnamen gaan niet samen

en: %s cannot be read
nl: kan %s niet lezen

en: %s does not exist
nl: %s bestaat niet

en: %s exists but cannot read
nl: %s bestaat maar kan deze niet lezen

en: %s is only valid with %s
nl: %s is alleen geldig met %s

en: %s is only valid with %s or %s
nl: %s is alleen geldig samen met %s of %s

en: %s is only valid with %s, %s or %s
nl: %s is alleen geldig samen met %s, %s of %s

en: %s requires a "--template template" specification
nl: %s vereist een optie "--template SJABLOON"

en: %s requires a "-d directory" specification
nl: %s vereist een optie "-d MAP"

en: %s requires a "-l locale" specification
nl: %s vereist een optie "-l TAALREGIO"

en: %s requires a "-o file" specification
nl: %s vereist een optie "-o BESTAND"

en: %s subprocess
nl: subproces %s

en: %s subprocess I/O error
nl: In-/uitvoerfout in subproces %s

en: %s subprocess failed
nl: subproces %s is mislukt

en: %s subprocess failed with exit code %d
nl: subproces %s is mislukt met afsluitwaarde %d

en: %s subprocess got fatal signal %d
nl: subproces %s ontving het fatale signaal %d

en: %s subprocess terminated with exit code %d
nl: subproces %s is geëindigd met afsluitwaarde %d

en: %s%s: warning:
nl: %s%s: waarschuwing:

en: %s: error while converting from "%s" encoding to "%s" encoding
nl: %s: fout tijdens omzetten van codering '%s' naar '%s'

en: %s: input is not valid in "%s" encoding
nl: %s: invoer is ongeldig in codering '%s'

en: %s: invalid option -- '%c'
nl: %s: ongeldige optie -- '%c'

en: %s: option '%c%s' doesn't allow an argument
nl: %s: optie '%c%s' staat geen argument toe

en: %s: option '%s' is ambiguous
nl: %s: optie '%s' is niet eenduidig

en: %s: option '%s' is ambiguous; possibilities:
nl: %s: optie '%s' is niet eenduidig; mogelijkheden zijn:

en: %s: option '--%s' doesn't allow an argument
nl: %s: optie '--%s' staat geen argument toe

en: %s: option '--%s' requires an argument
nl: %s: optie '--%s' vereist een argument

en: %s: option '-W %s' doesn't allow an argument
nl: %s: optie '-W %s' staat geen argument toe

en: %s: option '-W %s' is ambiguous
nl: %s: optie '-W %s' is niet eenduidig

en: %s: option '-W %s' requires an argument
nl: %s: optie '-W %s' vereist een argument

en: %s: option requires an argument -- '%c'
nl: %s: optie vereist een argument -- '%c'

en: %s: unrecognized option '%c%s'
nl: %s: onbekende optie '%c%s'

en: %s: unrecognized option '--%s'
nl: %s: onbekende optie '--%s'

en: %s: warning: source file contains fuzzy translation
nl: %s: waarschuwing: bronbestand bevat fuzzy vertaling

en: %s:%d: can't find string terminator "%s" anywhere before EOF
nl: %s:%d: kan tekenreeksafsluiter '%s' niet vinden

en: %s:%d: invalid string definition
nl: %s:%d: ongeldige definitie van tekenreeks

en: %s:%d: invalid string expression
nl: %s:%d: ongeldige tekenreeksexpressie

en: %s:%d: missing number after #
nl: %s:%d: ontbrekend getal na #

en: %s:%d: missing right brace on \x{HEXNUMBER}
nl: %s:%d: ontbrekend rechterhaakje in \x{HEXNUMBER}

en: %s:%d: warning: %s is not allowed
nl: %s:%d: waarschuwing: %s is niet toegestaan

en: %s:%d: warning: ')' found where '}' was expected
nl: %s:%d: waarschuwing: ')' gevonden waar '}' werd verwacht

en: %s:%d: warning: '}' found where ')' was expected
nl: %s:%d: waarschuwing: '}' gevonden waar ')' werd verwacht

en: %s:%d: warning: invalid Unicode character
nl: %s:%d: waarschuwing: ongeldig Unicode-teken

en: %s:%d: warning: lone surrogate U+%04X
nl: %s:%d: waarschuwing: losse U+%04X

en: %s:%d: warning: unterminated XML markup
nl: %s:%d: waarschuwing: onafgesloten XML-opmaak

en: %s:%d: warning: unterminated character constant
nl: %s:%d: waarschuwing: onafgesloten tekenconstante

en: %s:%d: warning: unterminated regular expression
nl: %s:%d: waarschuwing: onafgesloten reguliere expressie

en: %s:%d: warning: unterminated string
nl: %s:%d: waarschuwing: onafgesloten tekenreeks

en: %s:%d: warning: unterminated string constant
nl: %s:%d: waarschuwing: onafgesloten tekenreeksconstante

en: %s:%d: warning: unterminated string literal
nl: %s:%d: waarschuwing: onafgesloten tekenreeks

en: %sRead %ld old + %ld reference, merged %ld, fuzzied %ld, missing %ld, obsolete %ld.
nl: %s Gelezen: %ld bestaande plus %ld referentiebestanden -- %ld overgenomen, %ld vervanderd, %ld ontbreken, %ld verouderd.

en: '
nl: ’

en: '%s' does not use %%C but '%s' uses %%C
nl: '%s' gebruikt geen %%C, maar '%s' gebruikt %%C

en: '%s' does not use %%m but '%s' uses %%m
nl: '%s' gebruikt geen %%m, maar '%s' gebruikt %%m

en: '%s' is a simple format string, but '%s' is not: it contains an 'L' flag or a double-digit argument number
nl: '%s' is een eenvoudige opmaakcode maar '%s' is dat niet: het bevat een 'L'-vlag of een argumentnummer met dubbele cijfers

en: '%s' is not a valid %s format string, unlike '%s'. Reason: %s
nl: '%s' is geen geldige opmaakreeks voor %s, anders dan '%s'.  Reden: %s

en: '%s' is not a valid name: %c
nl: '%s' is geen geldige naam: %c

en: '%s' is not a valid name: '%c'
nl: '%s' is geen geldige naam: '%c'

en: '%s' uses %%C but '%s' doesn't
nl: '%s' gebruikt %%C, maar '%s' niet

en: '%s' uses %%m but '%s' doesn't
nl: '%s' gebruikt %%m, maar '%s' niet

en: 'domain %s' directive ignored
nl: directief 'domain %s' is genegeerd

en: 'msgid' and 'msgid_plural' entries do not both begin with '\n'
nl: 'msgid' en 'msgid_plural' beginnen niet beide met '\n'

en: 'msgid' and 'msgid_plural' entries do not both end with '\n'
nl: 'msgid' en 'msgid_plural' eindigen niet beide met '\n'

en: 'msgid' and 'msgstr' entries do not both begin with '\n'
nl: 'msgid' en 'msgstr' beginnen niet beide met '\n'

en: 'msgid' and 'msgstr' entries do not both end with '\n'
nl: 'msgid' en 'msgstr' eindigen niet beide met '\n'

en: 'msgid' and 'msgstr[%u]' entries do not both begin with '\n'
nl: 'msgid' en 'msgstr[%u]' beginnen niet beide met '\n'

en: 'msgid' and 'msgstr[%u]' entries do not both end with '\n'
nl: 'msgid' en 'msgstr[%u]' eindigen niet beide met '\n'

en: , %d fuzzy translation | , %d fuzzy translations
nl[0]: , %d vage gelijkenis
nl[1]: , %d vage gelijkenissen

en: , %d untranslated message | , %d untranslated messages
nl[0]: , %d onvertaald bericht
nl[1]: , %d onvertaalde berichten

en: --join-existing cannot be used when output is written to stdout
nl: '--join-existing' kan niet gebruikt worden wanneer naar standaarduitvoer geschreven wordt

en: ...but this definition is similar
nl: ...maar deze definitie lijkt erop

en: <unnamed>
nl: <ongenoemd>

en: Applies a filter to all translations of a translation catalog.
nl: Past een filter toe op alle vertalingen in een PO-bestand.

en: Attribute manipulation:
nl: Manipulatie van eigenschappen:

en: C# compiler not found, try installing pnet
nl: C#-compiler is niet gevonden; installeer 'pnet'

en: C# virtual machine not found, try installing pnet
nl: virtuele C#-machine is niet gevonden; installeer 'pnet'

en: Charset "%s" is not a portable encoding name.
    Message conversion to user's charset might not work.
nl: Tekensetnaam '%s' is geen overdraagbare coderingsnaam.
    Conversie van berichten naar een andere tekenset kan mislukken.

en: Charset "%s" is not supported. %s relies on iconv(),
    and iconv() does not support "%s".
nl: Tekenset '%s' wordt niet ondersteund -- %s gebruikt iconv(),
    en iconv() ondersteunt '%s' niet.

en: Charset "%s" is not supported. %s relies on iconv().
    This version was built without iconv().
nl: Tekenset '%s' wordt niet ondersteund -- %s steunt op iconv(),
    en deze versie is gecompileerd zonder iconv().

en: Charset missing in header.
    Message conversion to user's charset will not work.
nl: De tekenset ontbreekt in de kopregels.
    Omzetting naar de tekenset van de gebruiker zal niet werken.

en: Command input:
nl: Opdrachtinvoer:

en: Compare two Uniforum style .po files to check that both contain the same
    set of msgid strings.  The def.po file is an existing PO file with the
    translations.  The ref.pot file is the last created PO file, or a PO Template
    file (generally created by xgettext).  This is useful for checking that
    you have translated each and every message in your program.  Where an exact
    match cannot be found, fuzzy matching is used to produce better diagnostics.
nl: Vergelijkt twee PO-bestaden in Uniforum-stijl en controleert dat beide
    dezelfde set msgid's bevatten.  Het bestand 'bestaande.po' is een bestaand
    PO-bestand met oude vertalingen; het bestand 'referentie.pot' is het laatst
    aangemaakte PO-bestand, of een een POT-bestand (gewoonlijk aangemaakt door
    'xgettext').  Het is belangrijk om te controleren dat alle berichten in het
    programma vertaald zijn.  Wanneer er geen exacte overeenkomst is, wordt er
    ook naar vage gelijkenissen gekeken, om een betere diagnose te kunnen geven.

en: Continuing anyway, expect parse errors.
nl: Toch doorgegaan -- verwacht ontledingsfouten.

en: Continuing anyway.
nl: Toch doorgegaan.

en: Copyright (C) %s Free Software Foundation, Inc.
    License GPLv3+: GNU GPL version 3 or later <http://gnu.org/licenses/gpl.html>
    This is free software: you are free to change and redistribute it.
    There is NO WARRANTY, to the extent permitted by law.
nl: Copyright (C) %s Free Software Foundation, Inc.
    Dit is vrije software: u mag het vrijelijk wijzigen en verder verspreiden.
    De precieze licentie is GPLv3+: GNU GPL versie 3 of later;
    zie http://gnu.org/licenses/gpl.html voor de volledige tekst.
    Er is GEEN GARANTIE, voor zover de wet dit toestaat.

en: Created %s.
nl: Aangemaakt op %s.

en: Danilo Segan
nl: Danilo Šegan

en: English translations for %s package
nl: Nederlandse vertalingen voor het pakket %s

en: Extract or convert Unicode CLDR plural rules.
    
    If both LOCALE and RULES are specified, it reads CLDR plural rules for
    LOCALE from RULES and print them in a form suitable for gettext use.
    If no argument is given, it reads CLDR plural rules from the standard input.
nl: Extraheert of converteert Unicode CLDR-meervoudsregels.
    
    Als zowel TAALREGIO als REGELS gegeven zijn, dan worden de CLDR-meervoudsregels
    voor TAALREGIO uit REGELS gelezen en getoond in een vorm die bruikbaar is voor
    gettext.  Als er geen argumenten gegeven zijn, dan worden de meervoudsregels
    van standaardinvoer gelezen.

en: Extract translatable strings from given input files.
nl: Extraheert vertaalbare berichten uit de gegeven invoerbestanden.

en: Filters the messages of a translation catalog according to their attributes,
    and manipulates the attributes.
nl: Filtert de berichten van een vertalingenbestand aan de hand van hun
    eigenschappen, en manipuleert die eigenschappen.

en: Found '~%c' without matching '~%c'.
nl: '-%c' gevonden zonder overeenkomstige '-%c'.

en: Generate binary message catalog from textual translation description.
nl: Genereert een binaire berichtencatalogus uit een vertalingenbestand.

en: If input file is -, standard input is read.
nl: Als invoerbestand '-' is, dan wordt standaardinvoer gelezen.

en: If no input file is given or if it is -, standard input is read.
nl: Zonder invoerbestand, of als deze '-' is, wordt standaardinvoer gelezen.

en: If output file is -, output is written to standard output.
nl: Als het uitvoerbestand '-' is, dan wordt naar standaarduitvoer geschreven.

en: In the directive number %u, "%s" is not followed by a comma.
nl: In directief nummer %u wordt "%s" niet gevolgd door een komma.

en: In the directive number %u, '%c' cannot start a field name.
nl: In directief nummer %u kan '%c' geen veldnaam beginnen.

en: In the directive number %u, '%c' cannot start a getattr argument.
nl: In directief nummer %u kan '%c' geen 'getattr'-argument beginnen.

en: In the directive number %u, '%c' cannot start a getitem argument.
nl: In directief nummer %u kan '%c' geen 'getitem'-argument beginnen.

en: In the directive number %u, '%c' is not followed by a digit.
nl: In directief nummer %u wordt '%c' niet gevolgd door een cijfer.

en: In the directive number %u, ',' is not followed by a number.
nl: In directief nummer %u wordt ',' niet gevolgd door een nummer.

en: In the directive number %u, '{' is not followed by an argument number.
nl: In directief nummer %u wordt '{' niet gevolgd door een argumentnummer.

en: In the directive number %u, '~:[' is not followed by two clauses, separated by '~;'.
nl: In directief nummer %u is '~:[' niet gevolgd door twee clausules, gescheiden door een '~;'.

en: In the directive number %u, '~;' is used in an invalid position.
nl: In directief nummer %u is '~;' gebruikt op een onjuiste positie.

en: In the directive number %u, a choice contains a number that is not followed by '<', '#' or '%s'.
nl: In directief nummer %u bevat een keuze een getal dat niet gevolgd wordt door '<', '#' of '%s'.

en: In the directive number %u, a choice contains no number.
nl: In directief nummer %u bevat een keuze geen getal.

en: In the directive number %u, a precision is not allowed before '%c'.
nl: In directief nummer %u is geen nauwkeurigheidsaanduiding voor '%c' toegestaan.

en: In the directive number %u, a precision specification is not allowed before '%c'.
nl: In directief nummer %u is geen nauwkeurigheidsspecificatie toegestaan voor '%c'.

en: In the directive number %u, both the @ and the : modifiers are given.
nl: In directief nummer %u zijn zowel de @- en de :-aanpastekens gegeven.

en: In the directive number %u, flags are not allowed before '%c'.
nl: In directief nummer %u zijn geen vlaggen toegestaan voorafgaand aan '%c'.

en: In the directive number %u, no more nesting is allowed in a format specifier.
nl: In directief nummer %u is geen nesting meer toegestaan in een opmaakcode.

en: In the directive number %u, parameter %u is of type '%s' but a parameter of type '%s' is expected.
nl: In directief nummer %u is parameter %u van type '%s' maar wordt een parameter van type '%s' verwacht.

en: In the directive number %u, the argument %d is negative.
nl: In directief nummer %u is argument %d negatief.

en: In the directive number %u, the argument number 0 is not a positive integer.
nl: In directief nummer %u is argumentnummer 0 geen positief geheel getal.

en: In the directive number %u, the argument number for the precision must be equal to %u.
nl: In directief nummer %u moet het argumentnummer voor de nauwkeurigheid gelijk zijn aan %u.

en: In the directive number %u, the argument number is not followed by a comma and one of "%s", "%s", "%s", "%s".
nl: In directief nummer %u wordt het argumentnummer niet gevolgd door een komma en één van "%s", "%s", "%s", "%s".

en: In the directive number %u, the character '%c' is not a digit between 1 and 9.
nl: In directief nummer %u is teken '%c' geen cijfer tussen 1 en 9.

en: In the directive number %u, the character '%c' is not a valid conversion specifier.
nl: In directief nummer %u is teken '%c' geen geldige conversiespecificatie.

en: In the directive number %u, the flags combination is invalid.
nl: In directief nummer %u is de combinatie van vlaggen ongeldig.

en: In the directive number %u, the precision specification is invalid.
nl: In directief nummer %u is de nauwkeurigheidsspecificatie ongeldig.

en: In the directive number %u, the precision's argument number 0 is not a positive integer.
nl: In directief nummer %u is de nauwkeurigheid's argumentnummer 0 geen positief geheel getal.

en: In the directive number %u, the size specifier is incompatible with the conversion specifier '%c'.
nl: In directief nummer %u is de groottespecificatie niet-compatibel met de conversiespecificatie '%c'.

en: In the directive number %u, the substring "%s" is not a valid date/time style.
nl: In directief nummer %u is deeltekenreeks "%s" geen geldige datum/tijdstijl.

en: In the directive number %u, the substring "%s" is not a valid number style.
nl: In directief nummer %u is deeltekenreeks "%s" geen geldige getallenstijl.

en: In the directive number %u, the token after '<' is not followed by '>'.
nl: In directief nummer %u wordt de tekenreeks na '<' niet gevolgd door '>'.

en: In the directive number %u, the token after '<' is not the name of a format specifier macro. The valid macro names are listed in ISO C 99 section 7.8.1.
nl: In directief nummer %u is de tekenreeks na '<' niet de naam van een opmaakcodemacro.  Geldige macronamen staan opgesomd in ISO C 99, paragraaf 7.8.1.

en: In the directive number %u, the width's argument number 0 is not a positive integer.
nl: In directief nummer %u is de breedte's argumentnummer 0 geen positief geheel getal.

en: In the directive number %u, there is an unterminated format directive.
nl: In directief nummer %u is er een onafgemaakte opmaakcode.

en: In the directive number %u, too many parameters are given; expected at most %u parameter. | In the directive number %u, too many parameters are given; expected at most %u parameters.
nl[0]: In directief nummer %u zijn te veel parameters opgegeven; maximaal %u parameter wordt verwacht.
nl[1]: In directief nummer %u zijn te veel parameters opgegeven; maximaal %u parameters worden verwacht.

en: Informative output:
nl: Informatieve uitvoer:

en: Input file location in C# mode:
nl: Locatie van invoerbestand in C#-modus:

en: Input file location in Java mode:
nl: Locatie van invoerbestand in Java-modus:

en: Input file location in Tcl mode:
nl: Locatie van invoerbestand in Tcl-modus:

en: Input file location:
nl: Locatie van invoerbestand:

en: Input file syntax:
nl: Syntax van invoerbestand:

en: Java compiler not found, try installing gcj or set $JAVAC
nl: Java-compiler is niet gevonden; installeer 'gcj' of zet $JAVAC

en: Java virtual machine not found, try installing gij or set $JAVA
nl: Virtuele Java-machine is niet gevonden; installeer 'gcj' of zet $JAVA

en: Locale charset "%s" is not a portable encoding name.
    Output of '%s' might be incorrect.
    A possible workaround is to set LC_ALL=C.
nl: Tekensetnaam '%s' (gegeven door de taalregio) is geen overdraagbare
    coderingsnaam.  De uitvoer van '%s' zou onjuist kunnen zijn.
    Het zetten van LC_ALL=C kan dit eventueel vermijden.

en: Mandatory arguments to long options are mandatory for short options too.
nl: Een verplicht argument bij een lange optie geldt ook voor de korte vorm.

en: Mandatory arguments to long options are mandatory for short options too.
    Similarly for optional arguments.
nl: Een verplicht of optioneel argument bij een lange optie
    geldt ook voor de korte vorm.

en: Merges two Uniforum style .po files together.  The def.po file is an
    existing PO file with translations which will be taken over to the newly
    created file as long as they still match; comments will be preserved,
    but extracted comments and file positions will be discarded.  The ref.pot
    file is the last created PO file with up-to-date source references but
    old translations, or a PO Template file (generally created by xgettext);
    any translations or comments in the file will be discarded, however dot
    comments and file positions will be preserved.  Where an exact match
    cannot be found, fuzzy matching is used to produce better results.
nl: Twee PO-bestaden in Uniforum-stijl samenvoegen.  Het bestand 'bestaande.po'
    is een bestaand PO-bestand met vertalingen die overgenomen zullen worden in
    het nieuwe bestand zolang ze nog precies overeenkomen; vertalercommentaren
    worden overgenomen, maar geëxtraheerd commentaar en bestandsposities worden
    weggelaten.  Het bestand 'referentie.pot' is het laatst aangemaakte PO-bestand
    met de huidige msgid's maar oude vertalingen, of een POT-bestand (gewoonlijk
    aangemaakt door 'xgettext'); alle vertalingen en vertalercommentaren worden
    eruit weggelaten, maar puntcommentaren en bestandsposities worden behouden.
    Wanneer er geen exacte overeenkomst is, wordt er ook naar vage gelijkenissen
    gekeken, om een beter resultaat te produceren.

en: Message selection:
nl: Berichtenselectie:

en: Operation mode:
nl: Werkingsmodus:

en: Operation modifiers:
nl: Werkingsmodus:

en: Output details:
nl: Uitvoerdetails:

en: Output file location in C# mode:
nl: Locatie van uitvoerbestand in C#-modus:

en: Output file location in Java mode:
nl: Locatie van uitvoerbestand in Java-modus:

en: Output file location in Tcl mode:
nl: Locatie van uitvoerbestand in Tcl-modus:

en: Output file location in update mode:
nl: Locatie van uitvoerbestand in update-modus:

en: Output file location:
nl: Locatie van uitvoerbestand:

en: Output format:
nl: Opmaak van de uitvoer:

en: Print the machine's hostname.
nl: De hostnaam van de machine tonen.

en: Recode Serbian text from Cyrillic to Latin script.
nl: Hercodeert Servische tekst van Cyrillisch naar Latijns schrift.

en: Report bugs to <bug-gnu-gettext@gnu.org>.
nl: Rapporteer gebreken in het programma aan <bug-gnu-gettext@gnu.org>;
    meld fouten in de vertaling aan <vertaling@vrijschrift.org>.

en: Retrieving %s...
nl: Ophalen van %s...

en: The FILTER can be any program that reads a translation from standard input
    and writes a modified translation to standard output.
nl: Het FILTER kan elk programma zijn dat een bericht van standaardinvoer leest
    en een gewijzigd bericht naar standaarduitvoer schrijft.

en: The character that terminates the directive number %u is not a digit between 1 and 9.
nl: Het teken waarmee directief nummer %u afsluit is geen cijfer tussen 1 en 9.

en: The character that terminates the directive number %u is not a valid conversion specifier.
nl: Het teken waarmee directief nummer %u afsluit is geen geldige conversiespecificatie.

en: The directive number %u ends with an invalid character '%c' instead of '}'.
nl: Het directief nummer %u eindigt op ongeldig teken '%c' in plaats van '}'.

en: The directive number %u ends with an invalid character instead of '}'.
nl: Het directief nummer %u eindigt op een ongeldig teken in plaats van '}'.

en: The directive number %u starts with | but does not end with |.
nl: Directief nummer %u begint met | maar eindigt niet op |.

en: The result is written back to def.po.
nl: Het resultaat wordt teruggeschreven naar bestaande.po.

en: The results are written to standard output if no output file is specified
    or if it is -.
nl: De resultaten worden naar standaarduitvoer geschreven als er geen uitvoerbestand
    gegeven is of als deze '-' is.

en: The string contains a lone '}' after directive number %u.
nl: De tekenreeks bevat een ongepaarde '}' na directief nummer %u.

en: The string ends in the middle of a directive.
nl: De tekenreeks stopt midden in een directief.

en: The string ends in the middle of a directive: found '{' without matching '}'.
nl: De tekenreeks stopt midden in een directief: '{' gevonden zonder gepaarde '}'.

en: The string ends in the middle of a ~/.../ directive.
nl: De tekenreeks stopt midden in een ~/.../ directief.

en: The string refers to a shell variable whose value may be different inside shell functions.
nl: De tekenreeks verwijst naar een shell-variabele waarvan de waarde binnen shell-functies kan wijzigen.

en: The string refers to a shell variable with a non-ASCII name.
nl: De tekenreeks verwijst naar een shell-variabele met een niet-ASCII-naam.

en: The string refers to a shell variable with an empty name.
nl: De tekenreeks verwijst naar een shell-variabele met een lege naam.

en: The string refers to a shell variable with complex shell brace syntax. This syntax is unsupported here due to security reasons.
nl: De tekenreeks verwijst naar een shell-variabele met een een gecompliceerde accolade-expansie.  Om veiligheidsredenen wordt deze syntax hier niet ondersteund.

en: The string refers to argument number %u but ignores argument number %u.
nl: De tekenreeks verwijst naar argumentnummer %u maar negeert argumentnummer %u.

en: The string refers to argument number %u but ignores the arguments %u and %u.
nl: De tekenreeks verwijst naar argumentnummer %u maar negeert argumenten %u and %u.

en: The string refers to argument number %u in incompatible ways.
nl: De tekenreeks verwijst naar argumentnummer %u op niet-compatibele manieren.

en: The string refers to arguments both through absolute argument numbers and through unnumbered argument specifications.
nl: De tekenreeks verwijst naar argumenten zowel via absolute argumentnummers als via ongenummerde argumentspecificaties.

en: The string refers to arguments both through argument names and through unnamed argument specifications.
nl: De tekenreeks verwijst naar argumenten zowel via argumentnamen als via onbenoemde argumentspecificaties.

en: The string refers to some argument in incompatible ways.
nl: De tekenreeks verwijst naar enig argument op niet-compatibele manieren.

en: The string refers to the argument named '%s' in incompatible ways.
nl: De tekenreeks verwijst naar het argument genaamd '%s' op niet-compatibele wijze.

en: The string starts in the middle of a directive: found '}' without matching '{'.
nl: De tekenreeks begint midden in een directief: '}' gevonden zonder gepaarde '{'.

en: Try '%s --help' for more information.
nl: Typ '%s --help' voor meer informatie.

en: Unknown encoding "%s". Proceeding with ASCII instead.
nl: Onbekende codering '%s'.  Verdergegaan met ASCII.

en: Unknown system error
nl: Onbekende systeemfout

en: Usage: %s [OPTION...] [LOCALE RULES]...
nl: Gebruik:  %s [OPTIE...] [TAALREGIO REGELS]...

en: Usage: %s [OPTION]
nl: Gebruik:  %s [OPTIE...]

en: Usage: %s [OPTION] COMMAND [COMMAND-OPTION]
nl: Gebruik:  %s [OPTIE...] OPDRACHT [OPDRACHTOPTIE...]

en: Usage: %s [OPTION] FILTER [FILTER-OPTION]
nl: Gebruik:  %s [OPTIE...] FILTER [FILTEROPTIE...]

en: Usage: %s [OPTION] INPUTFILE
nl: Gebruik:  %s [OPTIE...] INVOERBESTAND

en: Usage: %s [OPTION] URL FILE
nl: Gebruik:  %s [OPTIE] URL BESTAND

en: Usage: %s [OPTION] [FILE]...
nl: Gebruik:  %s [OPTIE...] [BESTAND]...

en: Usage: %s [OPTION] [INPUTFILE]
nl: Gebruik:  %s [OPTIE...] [INVOERBESTAND]

en: Usage: %s [OPTION] [INPUTFILE]...
nl: Gebruik:  %s [OPTIE...] [INVOERBESTAND]...

en: Usage: %s [OPTION] def.po ref.pot
nl: Gebruik:  %s [OPTIE...] bestaande.po referentie.pot

en: Usage: %s [OPTION] filename.po ...
nl: Gebruik:  %s [OPTIE] bestandsnaam.po...

en: Useful FILTER-OPTIONs when the FILTER is 'sed':
nl: Nuttige FILTEROPTIEs als het FILTER 'sed' is:

en: Valid arguments are:
nl: Geldige argumenten zijn:

en: Written by %s and %s.
nl: Geschreven door %s en %s.

en: Written by %s.
nl: Geschreven door %s.

en: _open_osfhandle failed
nl: _open_osfhandle() is mislukt

en: `
nl: ‘

en: a format specification for argument %u doesn't exist in '%s'
nl: een opmaakcode voor argument %u komt niet voor in '%s'

en: a format specification for argument %u, as in '%s', doesn't exist in '%s'
nl: een opmaakcode voor argument %u, als in '%s', komt niet voor in '%s'

en: a format specification for argument '%s' doesn't exist in '%s'
nl: opmaakcode voor argument '%s' komt niet voor in '%s'

en: a format specification for argument '%s', as in '%s', doesn't exist in '%s'
nl: opmaakcode voor argument '%s', als in '%s', komt niet voor in '%s'

en: a format specification for argument {%u} doesn't exist in '%s'
nl: een opmaakcode voor argument {%u} komt niet voor in '%s'

en: a format specification for argument {%u}, as in '%s', doesn't exist in '%s'
nl: een opmaakcode voor argument {%u}, als in '%s', komt niet voor in '%s'

en: a format specification for arguments %u and %u doesn't exist in '%s', only one argument may be ignored
nl: voor argumenten %u en %u komt er geen opmaakcode voor in '%s'; slechts één argument mag genegeerd worden

en: after '<'
nl: na '<'

en: after '='
nl: na '='

en: ambiguous argument %s for %s
nl: argument %s van %s is niet eenduidig

en: at least one sed script must be specified
nl: er moet minstens één sed-script gegeven worden

en: at least two files must be specified
nl: er moeten minstens twee bestanden opgegeven worden

en: at most one input file allowed
nl: hoogstens één invoerbestand is toegestaan

en: but some messages have one plural form | but some messages have %lu plural forms
nl[0]: maar sommige berichten hebben één meervoudsvorm
nl[1]: maar sommige berichten hebben %lu meervoudsvormen

en: but some messages have only one plural form | but some messages have only %lu plural forms
nl[0]: maar sommige berichten hebben slechts één meervoudsvorm
nl[1]: maar sommige berichten hebben slechts %lu meervoudsvormen

en: cannot create XPath context
nl: kan XPath-context niet aanmaken

en: cannot create a temporary directory using template "%s"
nl: kan met sjabloon '%s' geen tijdelijke map aanmaken

en: cannot create output file "%s"
nl: kan uitvoerbestand '%s' niet aanmaken

en: cannot create pipe
nl: kan geen pijp aanmaken

en: cannot evaluate XPath expression: %s
nl: kan XPath-expressie niet evalueren: %s

en: cannot evaluate XPath location path: %s
nl: kan XPath-locatiepad niet evalueren: %s

en: cannot extract rules for %s
nl: kan regels voor %s niet extraheren

en: cannot find a temporary directory, try setting $TMPDIR
nl: kan geen tijdelijke map vinden; zet $TMPDIR

en: cannot locate ITS rules for %s
nl: kan ITS-regels voor %s niet vinden

en: cannot open backup file %s for writing
nl: kan reservekopiebestand %s niet openen voor schrijven

en: cannot parse CLDR rule
nl: Kan CLDR-regel niet ontleden

en: cannot read %s: %s
nl: kan %s niet lezen: %s

en: cannot read XML file %s
nl: kan XML-bestand %s niet lezen

en: cannot remove temporary directory %s
nl: kan tijdelijke map '%s' niet verwijderen

en: cannot remove temporary file %s
nl: kan tijdelijk bestand '%s' niet verwijderen

en: cannot restore fd %d: dup2 failed
nl: kan bestandsdescriptor %d niet herstellen: dup2() is mislukt

en: cannot set up nonblocking I/O to %s subprocess
nl: kan geen niet-blokkerende in-/uitvoer instellen naar subproces %s

en: communication with %s subprocess failed
nl: communicatie met subproces %s is mislukt

en: context separator <EOT> within string
nl: tekstscheidingteken <EOT> IN een tekenreeks

en: could not get host name
nl: kan hostnaam niet verkrijgen

en: creation of threads failed
nl: aanmaken van threads is mislukt

en: document ended unexpectedly: %s
nl: document eindigde onverwacht: %s

en: document must begin with an element
nl: document moet beginnen met een element

en: domain "%s" in input file '%s' doesn't contain a header entry with a charset specification
nl: domein '%s' in invoerbestand '%s' bevat geen kopregel met een tekensetspecificatie

en: domain name "%s" not suitable as file name
nl: domeinnaam '%s' is niet bruikbaar als bestandsnaam

en: domain name "%s" not suitable as file name: will use prefix
nl: domeinnaam '%s' is niet bruikbaar als bestandsnaam: voorvoegsel wordt gebruikt

en: duplicate message definition
nl: dubbele definitie van een bericht

en: element is closed
nl: element is gesloten

en: elements still open
nl: elementen zijn nog open

en: empty
nl: leeg

en: empty 'msgstr' entry ignored
nl: leeg 'msgstr'-item is genegeerd

en: empty document
nl: leeg document

en: end-of-file within string
nl: bestandseindeteken IN een tekenreeks

en: end-of-line within string
nl: regeleindeteken IN een tekenreeks

en: error after reading "%s"
nl: fout na lezen van '%s'

en: error after reading %s
nl: fout na lezen van %s

en: error reading "%s"
nl: fout bij lezen van '%s'

en: error reading %s
nl: fout bij lezen van %s

en: error reading current directory
nl: fout bij lezen van huidige map

en: error while converting from "%s" encoding to "%s" encoding
nl: fout tijdens omzetten van codering '%s' naar '%s'

en: error while opening "%s" for reading
nl: fout bij openen van '%s' voor lezen

en: error while opening "%s" for writing
nl: fout bij openen van '%s' voor schrijven

en: error while opening %s for reading
nl: fout bij openen van %s voor lezen

en: error while parsing: %s
nl: fout tijdens ontleden van '%s'

en: error while reading "%s"
nl: fout tijdens lezen van '%s'

en: error while writing "%s" file
nl: fout bij schrijven van bestand '%s'

en: error while writing to %s subprocess
nl: fout bij schrijven naar subproces %s

en: error writing %s
nl: fout bij schrijven van %s

en: error writing stdout
nl: fout bij schrijven naar standaarduitvoer

en: exactly 2 input files required
nl: precies twee invoerbestanden zijn vereist

en: exactly one input file required
nl: precies één invoerbestand is vereist

en: expected two arguments
nl: er werden twee argumenten verwacht

en: extra operand %s
nl: overtollige operand: %s

en: failed to create "%s"
nl: aanmaken van '%s' is mislukt

en: failed to create directory "%s"
nl: kan map '%s' niet aanmaken

en: fdopen() failed
nl: fdopen() is mislukt

en: file "%s" contains a not NUL terminated string
nl: bestand '%s' bevat een tekenreeks die niet door NUL-teken wordt afgesloten

en: file "%s" contains a not NUL terminated string, at %s
nl: bestand '%s' bevat een tekenreeks die niet door NUL-teken wordt afgesloten, op %s

en: file "%s" is not in GNU .mo format
nl: bestand '%s' is geen GNU .mo-bestand

en: file "%s" is truncated
nl: bestand '%s' is afgekapt

en: filter output is not terminated with a newline
nl: filteruitvoer wordt niet door een regeleindeteken afgesloten

en: first plural form has nonzero index
nl: eerste meervoudsvorm heeft een index ongelijk aan nul

en: format specifications in '%s' and '%s' are not equivalent
nl: de opmaakcodes in '%s' en '%s' zijn niet gelijkwaardig

en: format specifications in '%s' and '%s' for argument %u are not the same
nl: opmaakcodes in '%s' en '%s' voor argument %u zijn niet hetzelfde

en: format specifications in '%s' and '%s' for argument '%s' are not the same
nl: de opmaakcodes in '%s' en '%s' voor argument '%s' zijn niet hetzelfde

en: format specifications in '%s' and '%s' for argument {%u} are not the same
nl: opmaakcodes in '%s' en '%s' voor argument {%u} zijn niet hetzelfde

en: format specifications in '%s' are not a subset of those in '%s'
nl: de opmaakcodes in '%s' zijn geen subset van die in '%s'

en: format specifications in '%s' expect a mapping, those in '%s' expect a tuple
nl: de opmaakcodes in '%s' verwachten een afbeelding, die in '%s' een tupel

en: format specifications in '%s' expect a tuple, those in '%s' expect a mapping
nl: de opmaakcodes in '%s' verwachten een tupel, die in '%s' een afbeelding

en: found %d fatal error | found %d fatal errors
nl[0]: %d fatale fout gevonden
nl[1]: %d fatale fouten gevonden

en: fuzzy 'msgstr' entry ignored
nl: fuzzy 'msgstr'-item is genegeerd

en: header field '%s' missing in header
nl: kopveld '%s' ontbreekt in PO-kopregels

en: header field '%s' still has the initial default value
nl: kopveld '%s' heeft nog de standaardwaarde

en: iconv failure
nl: iconv() is mislukt

en: impossible selection criteria specified (%d < n < %d)
nl: onmogelijke selectiecriteria opgegeven (%d < n < %d)

en: incomplete multibyte sequence at end of file
nl: onvolledige multibyte-sequentie aan einde van bestand

en: incomplete multibyte sequence at end of line
nl: onvolledige multibyte-sequentie aan einde van regel

en: inconsistent use of #~
nl: inconsistent gebruik van '#~'

en: input file '%s' doesn't contain a header entry with a charset specification
nl: invoerbestand '%s' bevat geen kopregel met een tekensetspecificatie

en: input file doesn't contain a header entry with a charset specification
nl: invoerbestand bevat geen kopregel met een tekensetspecificatie

en: inside a comment or processing instruction
nl: binnen een commentaar of bewerkingsinstructie

en: inside an attribute name
nl: binnen een eigenschapsnaam

en: inside an attribute value
nl: binnen een eigenschapswaarde

en: inside an element name
nl: binnen een elementsnaam

en: inside an open tag
nl: binnen een openings-tag

en: inside the close tag
nl: binnen een afsluitende tag

en: internationalized messages should not contain the '\%c' escape sequence
nl: geïnternationaliseerde berichten horen geen '\%c'-stuurcodes te bevatten

en: invalid UTF-8 sequence
nl: ongeldige UTF-8-reeks

en: invalid argument %s for %s
nl: ongeldig argument %s van %s

en: invalid attribute value "%s" for "%s"
nl: ongeldige eigenschapswaarde "%s" voor "%s"

en: invalid character after '%s'
nl: ongeldig teken na '%s'

en: invalid character reference: %s
nl: ongeldige tekenreferentie: %s

en: invalid control sequence
nl: ongeldige stuurtekenreeks

en: invalid endianness: %s
nl: ongeldige endian-waarde: %s

en: invalid entity reference: %s
nl: ongeldige entity-referentie: %s

en: invalid multibyte sequence
nl: ongeldige multibyte-sequentie

en: invalid nplurals value
nl: ongeldige waarde van 'nplurals'

en: invalid plural expression
nl: ongeldige meervoudsexpressie

en: invalid source_version argument to compile_java_class
nl: ongeldige waarde voor 'source_version' in compile_java_class()

en: invalid target_version argument to compile_java_class
nl: ongeldige waarde voor 'target_version' in compile_java_class()

en: keyword "%s" unknown
nl: sleutelwoord '%s' is onbekend

en: language '%s' unknown
nl: taal '%s' is onbekend

en: memory exhausted
nl: onvoldoende geheugen beschikbaar

en: missing '%c'
nl: ontbrekende '%c'

en: missing '%c' or '%c'
nl: ontbrekende '%c' of '%c'

en: missing '>'
nl: ontbrekende '>'

en: missing 'msgid_plural' section
nl: ontbrekende 'msgid_plural'-sectie

en: missing 'msgstr' section
nl: ontbrekende 'msgstr'-sectie

en: missing 'msgstr[]' section
nl: ontbrekende 'msgstr[]'-sectie

en: missing command name
nl: ontbrekende opdrachtnaam

en: missing filter name
nl: ontbrekende filternaam

en: msgstr has too many keyboard accelerator marks '%c'
nl: 'msgstr' bevat te veel '%c'-sneltoetsmarkeringen

en: msgstr lacks the keyboard accelerator mark '%c'
nl: sneltoetsmarkering '%c' ontbreekt in 'msgstr'

en: no ending ';'
nl: geen afsluitende ';'

en: no input file given
nl: geen invoerbestand gegeven

en: no input file should be given if %s and %s are specified
nl: er hoort geen invoerbestand gegeven te zijn wanneer %s en %s gegeven zijn

en: no input files given
nl: geen invoerbestanden gegeven

en: non-permitted character
nl: ongeoorloofd teken

en: not a valid number specification
nl: geen geldige nummerspecificatie

en: nplurals = %lu
nl: aantal meervouden = %lu

en: number of format specifications in '%s' and '%s' does not match
nl: het aantal opmaakcodes in '%s' en '%s' is niet gelijk

en: option '%c' cannot be used before 'J' or 'K' or 'T' or 'C' or 'X' has been specified
nl: optie '%c' kan niet gebruikt worden voordat
    'J' of 'K' of 'T' of 'C' of 'X' gegeven is

en: plural form has wrong index
nl: meervoudsvorm heeft een onjuiste index

en: plural handling is a GNU gettext extension
nl: meervoudsvormen zijn een uitbreiding van GNU gettext

en: present charset "%s" is not a portable encoding name
nl: huidige tekensetnaam '%s' is geen overdraagbare coderingsnaam

en: preserving permissions for %s
nl: behouden van toegangsrechten van %s

en: read from %s subprocess failed
nl: lezen uit subproces %s is mislukt

en: selector is not specified
nl: selector is niet opgegeven

en: setting permissions for %s
nl: instellen van toegangsrechten van %s

en: standard input
nl: standaardinvoer

en: standard output
nl: standaarduitvoer

en: syntax check '%s' unknown
nl: syntaxcontrole '%s' is onbekend

en: target charset "%s" is not a portable encoding name.
nl: doeltekenset '%s' is geen overdraagbare codering

en: the argument to %s should be a single punctuation character
nl: het argument van %s dient één enkel interpunctieteken te zijn

en: the root element is not "locatingRules"
nl: het hoofdelement is niet "locatingRules"

en: this file may not contain domain directives
nl: dit bestand mag geen domeindirectieven bevatten

en: this is the location of the first definition
nl: dit is de plek van de eerste definitie

en: this message is untranslated
nl: dit bericht is onvertaald

en: this message is used but not defined in %s
nl: dit bericht wordt gebruikt maar is niet gedefinieerd in %s

en: this message is used but not defined...
nl: dit bericht wordt gebruikt maar is niet gedefinieerd...

en: this message needs to be reviewed by the translator
nl: dit bericht moet door een vertaler gecontroleerd worden

en: this message should define plural forms
nl: dit bericht dient meervouden te definiëren

en: this message should not define plural forms
nl: dit bericht dient geen meervouden te definiëren

en: too many arguments
nl: te veel argumenten

en: too many errors, aborting
nl: te veel fouten -- gestopt

en: unknown
nl: onbekend

en: warning:
nl: waarschuwing:

en: warning: PO file header fuzzy
nl: waarschuwing: PO-kopregels zijn gemarkeerd als 'fuzzy'

en: warning: PO file header missing or invalid
nl: waarschuwing: PO-kopregels ontbreken of zijn ongeldig

en: warning: charset conversion will not work
nl: waarschuwing: tekensetconversie zal niet werken

en: warning: file '%s' extension '%s' is unknown; will try C
nl: waarschuwing: onbekende extensie '%2$s' van bestand '%1$s'; C wordt aangenomen

en: warning: invalid Unicode character
nl: waarschuwing: ongeldig Unicode-teken

en: warning: invalid \uxxxx syntax for Unicode character
nl: waarschuwing: ongeldige '\uxxxx '-syntax voor Unicode-teken

en: warning: older versions of msgfmt will give an error on this
nl: waarschuwing: oudere versies van 'msgfmt' vinden dit een fout

en: warning: syntax error
nl: waarschuwing: syntaxfout

en: warning: syntax error, expected ';' after string
nl: waarschuwing: syntaxfout -- na een tekenreeks werd ';' verwacht

en: warning: syntax error, expected '=' or ';' after string
nl: waarschuwing: syntaxfout -- na een tekenreeks werd '=' of ';' verwacht

en: warning: this message is not used
nl: waarschuwing: dit bericht wordt niet gebruikt

en: warning: unterminated key/value pair
nl: waarschuwing: onafgesloten sleutel/waarde-paar

en: warning: unterminated string
nl: waarschuwing: onafgesloten tekenreeks

en: write error
nl: schrijffout

en: write to %s subprocess failed
nl: schrijven naar subproces %s is mislukt

en: write to stdout failed
nl: schrijven naar standaarduitvoer is mislukt
