gawk 4.1.3h - en to nl translation catalogue (724 entries)

en: 	# %s rule(s)
nl: 	# %s regel(s)

en: 	# Loaded extensions (-l and/or @load)
nl: 	# Geladen uitbreidingen ('-l' en/of '@load')

en: 	# Rule(s)
nl: 	# Regel(s)

en: 	# gawk profile, created %s
nl: 	# gawk-profiel, gemaakt op %s

en: 	------[Enter] to continue or q [Enter] to quit------
nl: 	------[Enter] om verder te gaan, of [q] [Enter] om af te sluiten------

en: 	-D[file]		--debug[=file]
nl: 	-D[bestand]		--debug[=bestand]

en: 	-E file			--exec=file
nl: 	-E bestand		--exec=bestand

en: 	-F fs			--field-separator=fs
nl: 	-F veldscheidingsteken	--field-separator=veldscheidingsteken

en: 	-L[fatal|invalid]	--lint[=fatal|invalid]
nl: 	-L[fatal|invalid]		--lint[=fatal|invalid]

en: 	-W nostalgia		--nostalgia
nl: 	-W nostalgia			--nostalgia

en: 	-Y		--parsedebug
nl: 	-Y			--parsedebug

en: 	-d[file]		--dump-variables[=file]
nl: 	-d[bestand]		--dump-variables[=bestand]

en: 	-e 'program-text'	--source='program-text'
nl: 	-e 'programmatekst'	--source='programmatekst'

en: 	-f progfile		--file=progfile
nl: 	-f programmabestand	--file=programmabestand

en: 	-i includefile		--include=includefile
nl: 	-i include-bestand		--include=include-bestand

en: 	-l library		--load=library
nl: 	-l bibliotheek		--load=bibliotheek

en: 	-o[file]		--pretty-print[=file]
nl: 	-o[bestand]		--pretty-print[=bestand]

en: 	-p[file]		--profile[=file]
nl: 	-p[bestand]		--profile[=bestand]

en: 	-v var=val		--assign=var=val
nl: 	-v var=waarde		--assign=var=waarde

en: 	commands:
nl: 	commando's:

en: 	ignore next %ld hit(s)
nl: 	volgende %ld treffer(s) negeren

en: 	no of hits = %ld
nl: 	aantal treffers = %ld

en: 	stop condition: %s
nl: 	stopconditie: %s

en: 
    	# Function Call Stack:
nl: 
    	# Functieaanroepen-stack:

en: 
    	# Functions, listed alphabetically
nl: 
    	# Functies, alfabetisch geordend

en: 
    To report bugs, see node `Bugs' in `gawk.info', which is
    section `Reporting Problems and Bugs' in the printed version.
nl: 
    Voor het rapporteren van programmagebreken, zie 'info gawk bugs'
    of de sectie 'Reporting Problems and Bugs' in de gedrukte versie.
    Meld fouten in de vertaling aan <vertaling@vrijschrift.org>.

en:  at `%s':%d
nl:  op '%s':%d

en:  in file `%s', line %d
nl:  in bestand '%s', regel %d

en: $%ld = uninitialized field
nl: $%ld = ongeïnitialiseerd veld

en: %d is invalid as number of arguments for %s
nl: %d is een ongeldig aantal argumenten voor %s

en: %d: ["%s"] not in array `%s'
nl: %d: ["%s"] niet in array '%s'

en: %s %s `%s': could not get fd flags: (fcntl F_GETFD: %s)
nl: %s %s '%s': kan bestandsdescriptorvlaggen niet verkrijgen: (fcntl F_GETFD: %s)

en: %s %s `%s': could not set close-on-exec: (fcntl F_SETFD: %s)
nl: %s %s '%s': kan 'close-on-exec' niet activeren: (fcntl F_SETFD: %s)

en: %s blocks must have an action part
nl: %s-blokken horen een actiedeel te hebben

en: %s third parameter is not a changeable object
nl: %s: derde parameter is geen veranderbaar object

en: %s to "%s" failed (%s)
nl: %s naar "%s" is mislukt (%s)

en: %s: %d: tawk regex modifier `/.../%c' doesn't work in gawk
nl: %s: %d: regexp-optie '/.../%c' van 'tawk' werkt niet in gawk

en: %s: `%s' argument to `-v' not in `var=value' form
nl: %s: argument '%s' van '-v' is niet van de vorm 'var=waarde'

en: %s: argument #%d fractional value %Rg will be truncated
nl: %s: cijfers na de komma van waarde %2$Rg van argument #%1$d worden afgekapt

en: %s: argument #%d has invalid value %Rg, using 0
nl: %s: argument #%d heeft ongeldige waarde %Rg;  0 wordt gebruikt

en: %s: argument #%d negative value %Rg will give strange results
nl: %s: negatieve waarde %2$Rg van argument #%1$d geeft rare resultaten

en: %s: argument #%d negative value %Zd will give strange results
nl: %1$s: negatieve waarde %3$Zd van argument #%2$d geeft rare resultaten

en: %s: can be called indirectly only with two arguments
nl: %s: kan alleen indirect aangeroepen worden met twee argumenten

en: %s: close failed (%s)
nl: %s: sluiten is mislukt (%s)

en: %s: invalid option -- '%c'
nl: %s: ongeldige optie -- '%c'

en: %s: option '%c%s' doesn't allow an argument
nl: %s: optie '%c%s' staat geen argument toe

en: %s: option '%s' is ambiguous; possibilities:
nl: %s: optie '%s' is niet eenduidig; mogelijkheden zijn:

en: %s: option '--%s' doesn't allow an argument
nl: %s: optie '--%s' staat geen argument toe

en: %s: option '--%s' requires an argument
nl: %s: optie '--%s' vereist een argument

en: %s: option '-W %s' doesn't allow an argument
nl: %s: optie '-W %s' staat geen argument toe

en: %s: option '-W %s' is ambiguous
nl: %s: optie '-W %s' is niet eenduidig

en: %s: option '-W %s' requires an argument
nl: %s: optie '-W %s' vereist een argument

en: %s: option `-W %s' unrecognized, ignored
nl: %s: optie '-W %s' is onbekend; genegeerd

en: %s: option requires an argument -- %c
nl: %s: optie vereist een argument -- %c

en: %s: option requires an argument -- '%c'
nl: %s: optie vereist een argument -- '%c'

en: %s: received non-numeric argument
nl: %s: niet-numeriek argument ontvangen

en: %s: received non-numeric argument #%d
nl: %s: niet-numeriek argument #%d ontvangen

en: %s: string literal as last arg of substitute has no effect
nl: %s: een stringwaarde als laatste vervangingsargument heeft geen effect

en: %s: unrecognized option '%c%s'
nl: %s: onbekende optie '%c%s'

en: %s: unrecognized option '--%s'
nl: %s: onbekende optie '--%s'

en: 'finish' not meaningful in the outermost frame main()
nl: 'finish' is niet zinvol in het buitenste frame van main()

en: 'finish' not meaningful with non-local jump '%s'
nl: 'finish' is niet zinvol met een niet-lokale sprong '%s'

en: 'return' not meaningful in the outermost frame main()
nl: 'return' is niet zinvol in het buitenste frame van main()

en: 'system' function not allowed in sandbox mode
nl: 'system'-functie is niet toegestaan in sandbox-modus

en: 'until' not meaningful with non-local jump '%s'
nl: 'until' is niet zinvol met een niet-lokale sprong '%s'

en: (un)set or show instruction tracing (value=on|off).
nl: zetten of tonen van instructie-tracing (waarde=on|off)

en: (un)set or show saving of command history (value=on|off).
nl: zetten of tonen van opslaan van commandogeschiedenis (waarde=on|off)

en: (un)set or show saving of options (value=on|off).
nl: zetten of tonen van opslaan van opties (waarde=on|off)

en: -Ft does not set FS to tab in POSIX awk
nl: -Ft maakt van FS geen tab in POSIX-awk

en: -M ignored: MPFR/GMP support not compiled in
nl: optie '-M' is genegeerd; ondersteuning voor MPFR/GMP is niet meegecompileerd

en: -l / @load are gawk extensions
nl: -l / '@load' zijn gawk-uitbreidingen

en: @include is a gawk extension
nl: '@include' is een gawk-uitbreiding

en: @load is a gawk extension
nl: '@load' is een gawk-uitbreiding

en: All defined functions:
nl: Alle gedefinieerde functies:

en: All defined variables:
nl: Alle gedefinieerde variabelen:

en: Auto-display variables:
nl: Automatisch weer te geven variabelen:

en: BINMODE value `%s' is invalid, treated as 3
nl: BINMODE-waarde '%s' is ongeldig, wordt behandeld als 3

en: Breakpoint %d set at file `%s', line %d
nl: Breekpunt %d is gezet in bestand '%s', op regel %d

en: Called by frame:
nl: Aangeroepen door frame:

en: Caller of frame:
nl: Aanroeper van frame:

en: Can only debug programs provided with the `-f' option.
nl: Kan alleen programma's debuggen die met optie '-f' gegeven zijn.

en: Can't find rule!!!
nl: Kan regel niet vinden!!!

en: Can't find specified location %d in file `%s'
nl: Kan gegeven locatie %d in bestand '%s' niet vinden

en: Can't find specified location in function `%s'
nl: Kan gegeven locatie in functie '%s' niet vinden

en: Can't set breakpoint at `%s':%d
nl: Kan geen breekpunt zetten op '%s':%d

en: Can't set breakpoint in file `%s'
nl: Kan geen breekpunt zetten in bestand '%s'

en: Can't set breakpoint in function `%s'
nl: Kan geen breekpunt zetten in functie '%s'

en: Can't use command `commands' for breakpoint/watchpoint commands
nl: Kan commando 'commands' niet voor breekpunt-/kijkpunt-commando's gebruiken

en: Copyright (C) 1989, 1991-%d Free Software Foundation.
    
    This program is free software; you can redistribute it and/or modify
    it under the terms of the GNU General Public License as published by
    the Free Software Foundation; either version 3 of the License, or
    (at your option) any later version.
nl: Copyright (C) 1989, 1991-%d Free Software Foundation.
    
    Dit programma is vrije software; u mag het verder verspreiden en/of
    wijzigen onder de voorwaarden van de GNU General Public License zoals
    uitgegeven door de Free Software Foundation, naar keuze ofwel onder
    versie 3 of onder een nieuwere versie van die licentie.

en: Current frame:
nl: Huidig frame:

en: Current source file: %s
nl: Huidig bronbestand: %s

en: Delete all breakpoints? (y or n)
nl: Alle breekpunten verwijderen? (j of n)

en: Deleted breakpoint %d
nl: Breekpunt %d is verwijderd

en: Display %d deleted because parameter is out of scope.
nl: Weergave %d is verwijderd omdat parameter buiten bereik is.

en: End with the command "end"
nl: Eindig met het commando 'end'.

en: Examples:
    	gawk '{ sum += $1 }; END { print sum }' file
    	gawk -F: '{ print $1 }' /etc/passwd
nl: Voorbeelden:
    	gawk '{ som += $1 }; END { print som }' bestand
    	gawk -F: '{ print $1 }' /etc/passwd

en: Failed to restart debugger
nl: Herstarten van debugger is mislukt

en: IPv6 communication is not supported
nl: IPv6-communicatie wordt niet ondersteund

en: Invalid back reference
nl: Ongeldige terugverwijzing

en: Invalid character class name
nl: Ongeldige tekenklassenaam

en: Invalid collation character
nl: Ongeldig samengesteld teken

en: Invalid content of \{\}
nl: Ongeldige inhoud van \{\}

en: Invalid multibyte data detected. There may be a mismatch between your data and your locale.
nl: Ongeldige multibyte-gegevens gevonden.
    Uw gegevens passen vermoedelijk niet bij uw taalregio.

en: Invalid preceding regular expression
nl: Ongeldige voorafgaande reguliere expressie

en: Invalid range end
nl: Ongeldig bereikeinde

en: Invalid regular expression
nl: Ongeldige reguliere expressie

en: Memory exhausted
nl: Onvoldoende geheugen beschikbaar

en: More stack frames follow ...
nl: Er volgen meer stack-frames...

en: NF set to negative value
nl: NF is op een negatieve waarde gezet

en: No arguments.
nl: Geen argumenten.

en: No breakpoint at file `%s', line #%d
nl: Geen breekpunt in bestand '%s', op regel #%d

en: No breakpoint(s) at entry to function `%s'
nl: Geen breekpunt(en) bij binnengaan van functie '%s'

en: No display item numbered %ld
nl: Er is geen weergave-item met nummer %ld

en: No locals.
nl: Geen lokalen.

en: No match
nl: Geen overeenkomsten

en: No previous regular expression
nl: Geen eerdere reguliere expressie

en: No symbol `%s' in current context
nl: Geen symbool '%s' in huidige context

en: No watch item numbered %ld
nl: Er is geen kijk-item met nummer %ld

en: None in main().
nl: Geen in main().

en: Not stopped at any breakpoint; argument ignored.
nl: Niet gestopt op een breekpunt; argument is genegeerd.

en: Note: breakpoint %d (disabled), also set at %s:%d
nl: Opmerking: breekpunt %d (uitgeschakeld), ook gezet op %s:%d

en: Note: breakpoint %d (disabled, ignore next %ld hits), also set at %s:%d
nl: Opmerking: breekpunt %d (uitgeschakeld, volgende %ld passages genegeerd), ook gezet op %s:%d

en: Note: breakpoint %d (enabled), also set at %s:%d
nl: Opmerking: breekpunt %d (ingeschakeld), ook gezet op %s:%d

en: Note: breakpoint %d (enabled, ignore next %ld hits), also set at %s:%d
nl: Opmerking: breekpunt %d (ingeschakeld, volgende %ld passages genegeerd), ook gezet op %s:%d

en: Number  Disp  Enabled  Location
nl: Nummer  Toon  Actief   Locatie

en: Number of lines: %d
nl: Aantal regels: %d

en: PEBKAC error: invalid character '\%03o' in source code
nl: PEBKAC-fout: ongeldig teken '\%03o' in brontekst

en: POSIX does not allow `%s'
nl: POSIX staat '%s' niet toe

en: POSIX does not allow `\x' escapes
nl: POSIX staat stuurcode '\x' niet toe

en: POSIX does not allow operator `**'
nl: POSIX staat operator '**' niet toe

en: POSIX does not allow operator `**='
nl: POSIX staat operator '**=' niet toe

en: POSIX options:		GNU long options: (standard)
nl: 	POSIX-opties:		Equivalente GNU-opties: (standaard)

en: PREC value `%.*s' is invalid
nl: PREC-waarde '%.*s' is ongeldig

en: Premature end of regular expression
nl: Voortijdig einde van reguliere expressie

en: Program already running. Restart from beginning (y/n)?
nl: Programma draait al. Herstarten vanaf begin (j/n)?

en: Program exited %s with exit value: %d
nl: Programma verliet %s met afsluitwaarde %d

en: Program not restarted
nl: Programma is niet herstart

en: RNDMODE value `%.*s' is invalid
nl: RNDMODE-waarde '%.*s' is ongeldig

en: Regular expression too big
nl: Reguliere expressie is te groot

en: Run till return from
nl: Draaien tot terugkeer uit

en: Short options:		GNU long options: (extensions)
nl: 	Korte opties:		Equivalente GNU-opties: (uitbreidingen)

en: Source file (lines): %s (%d)
nl: Bronbestand (regels): %s (%d)

en: Starting program:
nl: Starten van programma:

en: Stopping in %s ...
nl: Stoppend in %s...

en: Success
nl: Gelukt

en: TCP/IP communications are not supported
nl: TCP/IP-communicatie wordt niet ondersteund

en: The program is running. Exit anyway (y/n)?
nl: Het programma draait. Toch afsluiten (j/n)?

en: This program is distributed in the hope that it will be useful,
    but WITHOUT ANY WARRANTY; without even the implied warranty of
    MERCHANTABILITY or FITNESS FOR A PARTICULAR PURPOSE.  See the
    GNU General Public License for more details.
nl: Dit programma wordt uitgegeven in de hoop dat het nuttig is,
    maar ZONDER ENIGE GARANTIE; zelfs zonder de impliciete garantie
    van VERKOOPBAARHEID of GESCHIKTHEID VOOR EEN BEPAALD DOEL.
    Zie de GNU General Public License voor meer details.

en: Trailing backslash
nl: Backslash aan het eind

en: Type (g)awk statement(s). End with the command "end"
nl: Typ (g)awk statement(s).  Eindig met het commando "end".

en: Type commands for when %s %d is hit, one per line.
nl: Typ de commando's voor wanneer %s %d getroffen wordt, één per regel.

en: Unmatched ( or \(
nl: Ongepaarde ( of \(

en: Unmatched ) or \)
nl: Ongepaarde ) of \)

en: Unmatched [, [^, [:, [., or [=
nl: Ongepaarde [, [^, [:, [., of [=

en: Unmatched \{
nl: Ongepaarde \{

en: Usage: %s [POSIX or GNU style options] -f progfile [--] file ...
nl: Gebruik:  %s [opties] -f programmabestand [--]  bestand...

en: Usage: %s [POSIX or GNU style options] [--] %cprogram%c file ...
nl:      of:  %s [opties] [--] %cprogrammatekst%c  bestand...

en: WARNING: source file `%s' modified since program compilation.
nl: Waarschuwing: bronbestand '%s' is gewijzigd sinds programmacompilatie.

en: Watch variables:
nl: Kijkvariabelen:

en: Watchpoint %d deleted because parameter is out of scope.
nl: Kijkpunt %d is verwijderd omdat parameter buiten bereik is.

en: Will ignore next %ld crossing(s) of breakpoint %d.
nl: Zal de volgende %ld passage(s) van breekpunt %d negeren.

en: Will ignore next %ld crossings of breakpoint %d.
nl: Zal de volgende %ld passages van breekpunt %d negeren.

en: Will stop next time breakpoint %d is reached.
nl: Zal de volgende keer dat breekpunt %d wordt bereikt stoppen.

en: You should have received a copy of the GNU General Public License
    along with this program. If not, see http://www.gnu.org/licenses/.
nl: Bij dit programma hoort u een kopie van de GNU General Public License
    ontvangen te hebben; is dit niet het geval, dan kunt u deze licentie
    ook vinden op http://www.gnu.org/licenses/.

en: ["%s"] not in array `%s'
nl: ["%s"] niet in array '%s'

en: ["%s"] not in array `%s'
nl: ["%s"] niet in array '%s'

en: [s]printf: format specifier does not have control letter
nl: [s]printf: opmaakaanduiding mist een stuurletter

en: [s]printf: value %g is not a valid wide character
nl: [s]printf: waarde %g is geen geldig breed teken

en: [s]printf: value %g is out of range for `%%%c' format
nl: [s]printf: waarde %g ligt buiten toegestaan bereik voor opmaak '%%%c'

en: [s]printf: value %g is too big for %%c format
nl: [s]printf: waarde %g is te groot voor opmaak %%c

en: ^ ran out for this one
nl: niet genoeg ^ voor deze

en: `%s' is a built-in function, it cannot be redefined
nl: '%s' is een ingebouwde functie en is niet te herdefiniëren

en: `%s' is a function
nl: '%s' is een functie

en: `%s' is a gawk extension
nl: '%s' is een gawk-uitbreiding

en: `%s' is invalid as a function name
nl: '%s' is ongeldig als functienaam

en: `%s' is not a legal variable name
nl: '%s' is geen geldige variabelenaam

en: `%s' is not a scalar variable
nl: '%s' is geen scalaire variabele

en: `%s' is not a variable name, looking for file `%s=%s'
nl: '%s' is geen variabelenaam; zoekend naar bestand '%s=%s'

en: `%s' is not an array
nl: '%s' is geen array

en: `%s' is not supported in old awk
nl: oude 'awk' kent '%s' niet

en: `%s' not allowed in current context; statement ignored
nl: '%s' is niet toegestaan in huidige context; statement is genegeerd

en: `%s["%s"]' is not an array
nl: '%s["%s"]' is geen array

en: `--posix' overrides `--characters-as-bytes'
nl: '--posix' overstijgt '--characters-as-bytes'

en: `--posix' overrides `--traditional'
nl: '--posix' overstijgt '--traditional'

en: `--posix'/`--traditional' overrides `--non-decimal-data'
nl: '--posix'/'--traditional' overstijgen '--non-decimal-data'

en: `BINMODE' is a gawk extension
nl: 'BINMODE' is een gawk-uitbreiding

en: `FIELDWIDTHS' is a gawk extension
nl: 'FIELDWIDTHS' is een gawk-uitbreiding

en: `FPAT' is a gawk extension
nl: 'FPAT' is een gawk-uitbreiding

en: `IGNORECASE' is a gawk extension
nl: 'IGNORECASE' is een gawk-uitbreiding

en: `L' is meaningless in awk formats; ignored
nl: 'L' is betekenisloos in awk-opmaak; genegeerd

en: `break' is not allowed outside a loop or switch
nl: 'break' buiten een lus of 'switch'-opdracht is niet toegestaan

en: `continue' is not allowed outside a loop
nl: 'continue' buiten een lus is niet toegestaan

en: `delete' is not allowed with FUNCTAB
nl: 'delete' is niet toegestaan met FUNCTAB

en: `delete' is not allowed with SYMTAB
nl: 'delete' is niet toegestaan met SYMTAB

en: `delete(array)' is a non-portable tawk extension
nl: 'delete(array)' is een niet-overdraagbare 'tawk'-uitbreiding

en: `end' valid only in command `commands' or `eval'
nl: 'end' is alleen geldig bij de commando's 'commands' en 'eval'

en: `extension' is a gawk extension
nl: 'extension' is een gawk-uitbreiding

en: `goto' considered harmful!
nl: 'goto' wordt als schadelijk beschouwd!

en: `h' is meaningless in awk formats; ignored
nl: 'h' is betekenisloos in awk-opmaak; genegeerd

en: `l' is meaningless in awk formats; ignored
nl: 'l' is betekenisloos in awk-opmaak; genegeerd

en: `length(array)' is a gawk extension
nl: 'length(array)' is een gawk-uitbreiding

en: `next' used in %s action
nl: 'next' wordt gebruikt in %s-actie

en: `nextfile' used in %s action
nl: 'nextfile' wordt gebruikt in %s-actie

en: `return' not allowed in current context; statement ignored
nl: 'return' is niet toegestaan in huidige context; statement is genegeerd

en: `return' used outside function context
nl: 'return' wordt gebruikt buiten functiecontext

en: `silent' valid only in command `commands'
nl: 'silent' is alleen geldig bij het commando 'commands'

en: `|&' not supported
nl: '|&' wordt niet ondersteund

en: adump: first argument not an array
nl: adump: eerste argument is geen array

en: already included source file `%s'
nl: bronbestand '%s' is reeds ingesloten

en: already loaded shared library `%s'
nl: gedeelde bibliotheek '%s' is reeds geladen

en: and: argument %d is non-numeric
nl: and: argument %d is niet-numeriek

en: and: argument %d negative value %g will give strange results
nl: and: negatieve waarde %2$g van argument %1$d geeft rare resultaten

en: and: called with less than two arguments
nl: and: aangeroepen met minder dan twee argumenten

en: api_flatten_array: could not convert index %d
nl: api_flatten_array(): kan index %d niet converteren

en: api_flatten_array: could not convert value %d
nl: api_flatten_array(): kan waarde %d niet converteren

en: argument not a string
nl: argument is geen string

en: array `%s' is empty
nl: array '%s' is leeg

en: asort: cannot use a subarray of first arg for second arg
nl: asort: een subarray van het eerste argument kan niet als tweede argument gebruikt worden

en: asort: cannot use a subarray of second arg for first arg
nl: asort: een subarray van het tweede argument kan niet als eerste argument gebruikt worden

en: asort: first argument not an array
nl: asort: eerste argument is geen array

en: asort: second argument not an array
nl: asort: tweede argument is geen array

en: asorti: cannot use a subarray of first arg for second arg
nl: asorti: een subarray van het eerste argument kan niet als tweede argument gebruikt worden

en: asorti: cannot use a subarray of second arg for first arg
nl: asorti: een subarray van het tweede argument kan niet als eerste argument gebruikt worden

en: asorti: first argument not an array
nl: asorti: eerste argument is geen array

en: asorti: second argument not an array
nl: asorti: tweede argument is geen array

en: atan2: received non-numeric first argument
nl: atan2: eerste argument is geen getal

en: atan2: received non-numeric second argument
nl: atan2: tweede argument is geen getal

en: attempt to access field %ld
nl: toegangspoging tot veld %ld

en: attempt to field reference from non-numeric value
nl: veldverwijzingspoging via een waarde die geen getal is

en: attempt to field reference from null string
nl: veldverwijzingspoging via een lege string

en: attempt to use a scalar value as array
nl: scalaire waarde wordt gebruikt als array

en: attempt to use array `%s' in a scalar context
nl: array '%s' wordt gebruikt in een scalaire context

en: attempt to use array `%s["%s"]' in a scalar context
nl: array '%s["%s"]' wordt gebruikt in een scalaire context

en: attempt to use non-function `%s' in function call
nl: niet-functie '%s' wordt gebruikt in functie-aanroep

en: attempt to use scalar `%s' as an array
nl: scalair '%s' wordt gebruikt als array

en: attempt to use scalar `%s["%.*s"]' as an array
nl: scalair '%s["%.*s"]' wordt gebruikt als array

en: attempt to use scalar `%s["%s"]' as array
nl: scalair '%s["%s"]' wordt gebruikt als array

en: attempt to use scalar parameter `%s' as an array
nl: scalaire parameter '%s' wordt gebruikt als array

en: attempt to use scalar value as array
nl: scalaire waarde wordt gebruikt als array

en: awk_value_to_node: received null retval
nl: awk_value_to_node(): lege returnwaarde ontvangen

en: backslash at end of string
nl: backslash aan het einde van de string

en: backslash not last character on line
nl: backslash is niet het laatste teken op de regel

en: backtrace [N] - print trace of all or N innermost (outermost if N < 0) frames.
nl: backtrace [N] - een trace weergeven van alle of N binnenste frames (of buitenste als N < 0)

en: bad `%sFMT' specification `%s'
nl: onjuiste opgave van '%sFMT': '%s'

en: break [[filename:]N|function] - set breakpoint at the specified location.
nl: break [[BESTANDSNAAM:]REGELNUMMER|FUNCTIE] - breekpunt zetten op gegeven positie

en: breakpoint %d set at file `%s', line %d is unconditional
nl: breekpunt %d (gezet in bestand '%s', op regel %d) is onconditioneel

en: buffer overflow in genflags2str
nl: bufferoverloop in genflags2str()

en: call of `length' without parentheses is not portable
nl: aanroep van 'length' zonder haakjes is niet overdraagbaar

en: can not pop main context
nl: kan hoofdcontext niet poppen

en: can not use special variable `%s' for indirect function call
nl: kan speciale variabele '%s' niet voor indirecte functieaanroep gebruiken

en: can't include `%s' and use it as a program file
nl: kan '%s' niet invoegen en als programmabestand gebruiken

en: can't open pipe `%s' for input (%s)
nl: kan pijp '%s' niet openen voor invoer (%s)

en: can't open pipe `%s' for output (%s)
nl: kan pijp '%s' niet openen voor uitvoer (%s)

en: can't open shared library `%s' for reading (%s)
nl: kan gedeelde bibliotheek '%s' niet openen om te lezen (%s)

en: can't open source file `%s' for reading (%s)
nl: kan bronbestand '%s' niet openen om te lezen (%s)

en: can't open two way pipe `%s' for input/output (%s)
nl: kan tweerichtings-pijp '%s' niet openen voor in- en uitvoer (%s)

en: can't read command (%s)
nl: kan commando niet lezen (%s)

en: can't read command (%s)
nl: kan commando niet lezen (%s)

en: can't read source file `%s' (%s)
nl: kan bronbestand '%s' niet lezen (%s)

en: can't read sourcefile `%s' (%s)
nl: kan bronbestand '%s' niet lezen (%s)

en: can't redirect from `%s' (%s)
nl: kan niet omleiden van '%s' (%s)

en: can't redirect to `%s' (%s)
nl: kan niet omleiden naar '%s' (%s)

en: can't set binary mode on stderr (%s)
nl: kan standaardfoutuitvoer niet in binaire modus zetten (%s)

en: can't set binary mode on stdin (%s)
nl: kan standaardinvoer niet in binaire modus zetten (%s)

en: can't set binary mode on stdout (%s)
nl: kan standaarduitvoer niet in binaire modus zetten (%s)

en: cannot assign a value to the result of a field post-increment expression
nl: kan geen waarde toewijzen aan het resultaat van een post-increment-expressie van een veld

en: cannot create child process for `%s' (fork: %s)
nl: kan voor '%s' geen dochterproces starten (fork: %s)

en: cannot find source file named `%s' (%s)
nl: kan geen bronbestand met naam '%s' vinden (%s)

en: cannot open file `%s' for reading (%s)
nl: kan bestand '%s' niet openen om te lezen (%s)

en: cannot open pipe `%s' (%s)
nl: kan pijp '%s' niet openen (%s)

en: cannot use function `%s' as variable name
nl: kan functie '%s' niet als variabelenaam gebruiken

en: cannot use gawk builtin `%s' as variable name
nl: kan in gawk ingebouwde '%s' niet als variabelenaam gebruiken

en: character class syntax is [[:space:]], not [:space:]
nl: syntax van tekenklasse is [[:space:]], niet [:space:]

en: chdir: called with incorrect number of arguments, expecting 1
nl: chdir: aangeroepen met onjuist aantal argumenten; één wordt er verwacht

en: chr: called with inappropriate argument(s)
nl: chr: aangeroepen met onjuiste argumenten

en: chr: called with no arguments
nl: chr: aangeroepen zonder argumenten

en: chr: called with too many arguments
nl: chr: aangeroepen met te veel argumenten

en: clear [[filename:]N|function] - delete breakpoints previously set.
nl: clear [[BESTANDSNAAM:]REGELNUMMER|FUNCTIE] - eerder gezet breekpunt verwijderen

en: close of `%s' failed (%s).
nl: sluiten van '%s' is mislukt (%s)

en: close of fd %d (`%s') failed (%s)
nl: sluiten van bestandsdescriptor %d ('%s') is mislukt (%s)

en: close of master pty failed (%s)
nl: kan meester-pty van dochterproces niet sluiten (%s)

en: close of pipe failed (%s)
nl: kan pijp niet sluiten (%s)

en: close of redirection that was never opened
nl: sluiten van een nooit-geopende omleiding

en: close of slave pty failed (%s)
nl: kan slaaf-pty niet sluiten (%s)

en: close of stdin in child failed (%s)
nl: kan standaardinvoer van dochterproces niet sluiten (%s)

en: close of stdout in child failed (%s)
nl: kan standaarduitvoer van dochterproces niet sluiten (%s)

en: close: `%.*s' is not an open file, pipe or co-process
nl: close: '%.*s' is geen open bestand, pijp, of co-proces

en: close: redirection `%s' not opened with `|&', second argument ignored
nl: close: omleiding '%s' is niet geopend met '|&'; tweede argument wordt genegeerd

en: close: second argument is a gawk extension
nl: close: tweede argument is een gawk-uitbreiding

en: close: second argument must be `to' or `from'
nl: close: tweede argument moet 'to' of 'from' zijn

en: cmd. line:
nl: commandoregel:

en: cmpl(%Zd): negative values will give strange results
nl: compl(%Zd): negatieve waarden geven rare resultaten

en: co-process flush of pipe to `%s' failed (%s).
nl: leegmaken door co-proces van pijp naar '%s' is mislukt (%s)

en: command line argument `%s' is a directory: skipped
nl: opdrachtregelargument '%s' is een map -- overgeslagen

en: commands [num] - starts a list of commands to be executed at a breakpoint(watchpoint) hit.
nl: commands [NUMMER] - een lijst van commando's beginnen die uitgevoerd moeten worden wanneer een breekpunt/kijkpunt getroffen wordt

en: comp(%Rg): fractional value will be truncated
nl: compl(%Rg): cijfers na de komma worden afgekapt

en: compl(%Rg): negative value will give strange results
nl: compl(%Rg): negatieve waarden geven rare resultaten

en: compl(%f): fractional value will be truncated
nl: compl(%f): cijfers na de komma worden afgekapt

en: compl(%f): negative value will give strange results
nl: compl(%f): negatieve waarden geven rare resultaten

en: compl: received non-numeric argument
nl: compl: argument is geen getal

en: condition num [expr] - set or clear breakpoint or watchpoint condition.
nl: condition NUMMER [EXPRESSIE] - de conditie van een breekpunt/kijkpunt zetten of wissen

en: condition: invalid breakpoint/watchpoint number
nl: condition: ongeldig nummer van breekpunt/kijkpunt

en: continue [COUNT] - continue program being debugged.
nl: continue [AANTAL] - doorgaan met het programma in de debugger

en: cos: received non-numeric argument
nl: cos: argument is geen getal

en: could not allocate more input memory
nl: kan geen extra invoergeheugen meer toewijzen

en: could not open `%s' for writing (%s)
nl: kan '%s' niet openen om te schrijven (%s)

en: could not open `%s' for writing: %s
nl: kan '%s' niet openen om te schrijven: %s

en: could not open `%s', mode `%s'
nl: kan '%s' niet openen -- modus '%s'

en: could not pre-open /dev/null for fd %d
nl: kan /dev/null niet openen voor bestandsdescriptor %d

en: data file `%s' is empty
nl: databestand '%s' is leeg

en: dcgettext: `%s' is not a valid locale category
nl: dcgettext: '%s' is geen geldige taalregio-deelcategorie

en: delete [breakpoints] [range] - delete specified breakpoints.
nl: delete [BREEKPUNTEN] [BEREIK] - de gegeven breekpunten verwijderen

en: delete: index `%s' not in array `%s'
nl: delete: index '%s' niet in array '%s'

en: dir_take_control_of: opendir/fdopendir failed: %s
nl: dir_take_control_of(): opendir()/fdopendir() is mislukt: %s

en: disable [breakpoints] [range] - disable specified breakpoints.
nl: disable [BREEKPUNTEN] [BEREIK] - de gegeven breekpunten uitschakelen

en: display [var] - print value of variable each time the program stops.
nl: display [VAR] - waarde van variabele weergeven elke keer dat het programma stopt

en: division by zero attempted
nl: deling door nul

en: division by zero attempted in `%%'
nl: deling door nul in '%%'

en: division by zero attempted in `%%='
nl: deling door nul in '%%='

en: division by zero attempted in `/='
nl: deling door nul in '/='

en: do_reada: argument 0 is not a string
nl: do_reada: argument 0 is geen string

en: do_reada: argument 1 is not an array
nl: do_reada: argument 1 is geen array

en: do_reada: clear_array failed
nl: do_reada: clear_array() is mislukt

en: do_writea: argument 0 is not a string
nl: do_writea: argument 0 is geen string

en: do_writea: argument 1 is not an array
nl: do_writea: argument 1 is geen array

en: down [N] - move N frames down the stack.
nl: down [AANTAL] - dit aantal frames naar beneden in de stack gaan

en: dump [filename] - dump instructions to file or stdout.
nl: dump [BESTANDSNAAM] - instructies dumpen op standaarduitvoer (of naar bestand)

en: duplicate `default' detected in switch body
nl: dubbele 'default' in 'switch'-opdracht

en: duplicate case values in switch body: %s
nl: dubbele 'case'-waarde in 'switch'-opdracht: %s

en: dynamic loading of library not supported
nl: het dynamisch laden van de bibliotheek wordt niet ondersteund

en: each rule must have a pattern or an action part
nl: elke regel hoort een patroon of een actiedeel te hebben

en: element not in array
nl: element niet in array

en: empty argument to `-e/--source' ignored
nl: argument van '-e/--source' is leeg; genegeerd

en: empty filename after @include
nl: lege bestandsnaam na '@include'

en: empty filename after @load
nl: lege bestandsnaam na '@load'

en: empty program text on command line
nl: lege programmatekst op opdrachtregel

en: enable [once|del] [breakpoints] [range] - enable specified breakpoints.
nl: enable [once|del] [BREEKPUNTEN] [BEREIK] - de gegeven breekpunten inschakelen

en: enable: invalid option - "%s"
nl: enable: ongeldige optie -- "%s"

en: end - end a list of commands or awk statements.
nl: end - een lijst van commando's of awk-statements beëindigen

en: environment variable `POSIXLY_CORRECT' set: turning on `--posix'
nl: omgevingsvariabele 'POSIXLY_CORRECT' is gezet: '--posix' ingeschakeld

en: error (%s): cannot restart, ignoring rest of the commands
nl: fout(%s): kan niet herstarten; de resterende commando's worden genegeerd

en: error writing standard error (%s)
nl: fout tijdens schrijven van standaardfoutuitvoer (%s)

en: error writing standard output (%s)
nl: fout tijdens schrijven van standaarduitvoer (%s)

en: error:
nl: fout:

en: error: cannot restart, operation not allowed
nl: fout: kan niet herstarten; operatie is niet toegestaan

en: escape sequence `\%c' treated as plain `%c'
nl: stuurcodereeks '\%c' behandeld als normale '%c'

en: eval stmt|[p1, p2, ...] - evaluate awk statement(s).
nl: eval STATEMENT|[p1, p2, ...] - awk-statement(s) evalueren

en: exit - (same as quit) exit debugger.
nl: exit - (hetzelfde als 'quit') de debugger verlaten

en: exp: argument %g is out of range
nl: exp: argument %g ligt buiten toegestane bereik

en: exp: received non-numeric argument
nl: exp: argument is geen getal

en: expression for `%s' redirection has null string value
nl: expressie voor omleiding '%s' heeft een lege string als waarde

en: expression in `%s' redirection only has numeric value
nl: expressie in omleiding '%s' heeft alleen een getal als waarde

en: extension: can't redefine function `%s'
nl: extension: kan functie '%s' niet herdefiniëren

en: extension: can't use gawk built-in `%s' as function name
nl: extension: kan in gawk ingebouwde '%s' niet als functienaam gebruiken

en: extension: cannot open library `%s' (%s)
nl: extension: kan bibliotheek '%s' niet openen (%s)

en: extension: function `%s' already defined
nl: extension: functie '%s' is al gedefinieerd

en: extension: function name `%s' previously defined
nl: extension: functienaam '%s' is al eerder gedefinieerd

en: extension: illegal character `%c' in function name `%s'
nl: extension: ongeldig teken '%c' in functienaam '%s'

en: extension: library `%s': cannot call function `%s' (%s)
nl: extension: bibliotheek '%s' kan functie '%s' niet aanroepen (%s)

en: extension: library `%s': does not define `plugin_is_GPL_compatible' (%s)
nl: extension: bibliotheek '%s' definieert 'plugin_is_GPL_compatible' niet (%s)

en: extension: missing function name
nl: extension: ontbrekende functienaam

en: extension: received NULL lib_name
nl: uitbreiding: lege bibliotheeknaam ontvangen

en: extensions are not allowed in sandbox mode
nl: uitbreidingen zijn niet toegestaan in sandbox-modus

en: failure status (%d) on file close of `%s' (%s)
nl: afsluitwaarde %d bij mislukte sluiting van bestand '%s' (%s)

en: failure status (%d) on pipe close of `%s' (%s)
nl: afsluitwaarde %d bij mislukte sluiting van pijp '%s' (%s)

en: fatal error: internal error
nl: fatale fout: **interne fout**

en: fatal error: internal error: segfault
nl: fatale fout: **interne fout**: segmentatiefout

en: fatal error: internal error: stack overflow
nl: fatale fout: **interne fout**: stack is vol

en: fatal:
nl: fataal:

en: fatal: `$' is not permitted in awk formats
nl: fataal: '$' is niet toegestaan in awk-opmaak

en: fatal: `$' not permitted after period in format
nl: fataal: '$' is niet toegestaan na een punt in de opmaak

en: fatal: `L' is not permitted in POSIX awk formats
nl: fataal: 'L' is niet toegestaan in POSIX awk-opmaak

en: fatal: `h' is not permitted in POSIX awk formats
nl: fataal: 'h' is niet toegestaan in POSIX awk-opmaak

en: fatal: `l' is not permitted in POSIX awk formats
nl: fataal: 'l' is niet toegestaan in POSIX awk-opmaak

en: fatal: arg count %ld greater than total number of supplied arguments
nl: fataal: argumentental %ld is groter dan het gegeven aantal argumenten

en: fatal: arg count with `$' must be > 0
nl: fataal: het aantal argumenten met '$' moet > 0 zijn

en: fatal: must use `count$' on all formats or none
nl: fataal: 'count$' hoort in alle opmaken gebruikt te worden, of in geen

en: fatal: no `$' supplied for positional field width or precision
nl: fataal: geen '$' opgegeven bij positionele veldbreedte of -precisie

en: fatal: not enough arguments to satisfy format string
nl: fataal: niet genoeg argumenten voor opmaakstring

en: fflush: `%s' is not an open file, pipe or co-process
nl: fflush: '%s' is geen open bestand, pijp, of co-proces

en: fflush: cannot flush: file `%s' opened for reading, not writing
nl: fflush: kan bestand niet leegmaken: '%s' is geopend om te lezen, niet om te schrijven

en: fflush: cannot flush: pipe `%s' opened for reading, not writing
nl: fflush: kan pijp niet leegmaken: '%s' is geopend om te lezen, niet om te schrijven

en: fflush: cannot flush: two-way pipe `%s' has closed write end
nl: fflush: kan pijp niet leegmaken: tweewegpijp '%s' heeft de schrijfkant gesloten

en: field width and precision are ignored for `%%' specifier
nl: veldbreedte en -precisie worden genegeerd voor opmaakaanduiding '%%'

en: field width is ignored for `%%' specifier
nl: veldbreedte wordt genegeerd voor opmaakaanduiding '%%'

en: file flush of `%s' failed (%s).
nl: leegmaken van bestand '%s' is mislukt (%s)

en: filename `%s' for `%s' redirection may be result of logical expression
nl: bestandsnaam '%s' voor omleiding '%s' kan het resultaat zijn van een logische expressie

en: fill_error_element: could not set element
nl: fill_error_element: kan element niet instellen

en: fill_path_element: could not set element
nl: fill_path_element: kan element niet instellen

en: fill_stat_element: could not create array
nl: fill_stat_element: kan array niet aanmaken

en: fill_stat_element: could not set element
nl: fill_stat_element: kan element niet instellen

en: finish - execute until selected stack frame returns.
nl: finish - uitvoeren totdat het geselecteerde stack-frame terugkeert

en: floating point exception
nl: drijvendekomma-berekeningsfout

en: fnmatch init: could not add FNM_NOMATCH variable
nl: fnmatch()-initialisatie: kan de variabele FNM_NOMATCH niet toevoegen

en: fnmatch init: could not install FNM array
nl: fnmatch()-initialisatie: kan array FNM niet installeren

en: fnmatch init: could not set array element %s
nl: fnmatch()-initialisatie: kan array-element %s niet instellen

en: fnmatch is not implemented on this system
nl: 'fnmatch' is niet geïmplementeerd op dit systeem

en: fnmatch: called with less than three arguments
nl: fnmatch: aangeroepen met minder dan drie argumenten

en: fnmatch: called with more than three arguments
nl: fnmatch: aangeroepen met meer dan drie argumenten

en: fnmatch: could not get first argument
nl: fnmatch: kan eerste argument niet verkrijgen

en: fnmatch: could not get second argument
nl: fnmatch: kan tweede argument niet verkrijgen

en: fnmatch: could not get third argument
nl: fnmatch: kan derde argument niet verkrijgen

en: fork: PROCINFO is not an array!
nl: fork: PROCINFO is geen array!

en: fork: called with too many arguments
nl: fork: aangeroepen met te veel argumenten

en: frame [N] - select and print stack frame number N.
nl: frame [NUMMER] - stack-frame met dit nummer selecteren en weergeven

en: from %s
nl: van %s

en: fts init: could not create variable %s
nl: fts-initialisatie: kan variabele %s niet aanmaken

en: fts is not supported on this system
nl: 'fts' wordt op dit systeem niet ondersteund

en: fts-process: could not create array
nl: fts-verwerking: kan array niet aanmaken

en: fts-process: could not set element
nl: fts-verwerking: kan element niet instellen

en: fts: bad first parameter
nl: fts: onjuiste eerste parameter

en: fts: bad second parameter
nl: fts: onjuiste tweede parameter

en: fts: bad third parameter
nl: fts: onjuiste derde parameter

en: fts: called with incorrect number of arguments, expecting 3
nl: fts: aangeroepen met onjuist aantal argumenten; drie worden er verwacht

en: fts: clear_array() failed
nl: fts: clear_array() is mislukt

en: fts: could not flatten array
nl: fts: kan array niet pletten

en: fts: ignoring sneaky FTS_NOSTAT flag. nyah, nyah, nyah.
nl: fts: listige FTS_NOSTAT-vlag wordt genegeerd -- lekker puh :)

en: function `%s' called but never defined
nl: functie '%s' wordt aangeroepen maar is nergens gedefinieerd

en: function `%s' called with more arguments than declared
nl: functie '%s' aangeroepen met meer argumenten dan gedeclareerd

en: function `%s' called with space between name and `(',
    or used as a variable or an array
nl: functie '%s' wordt aangeroepen met een spatie tussen naam en '(',
    of wordt gebruikt als variabele of array

en: function `%s' defined but never called directly
nl: functie '%s' is gedefinieerd maar wordt nergens direct aangeroepen

en: function `%s': argument #%d: attempt to use array as a scalar
nl: functie '%s': argument #%d: een array wordt gebruikt als scalair

en: function `%s': argument #%d: attempt to use scalar as an array
nl: functie '%s': argument #%d: een scalair wordt gebruikt als array

en: function `%s': can't use function `%s' as a parameter name
nl: functie '%s': kan functie '%s' niet als parameternaam gebruiken

en: function `%s': can't use function name as parameter name
nl: functie '%s': kan functienaam niet als parameternaam gebruiken

en: function `%s': can't use special variable `%s' as a function parameter
nl: functie '%s': kan speciale variabele '%s' niet als functieparameter gebruiken

en: function `%s': parameter #%d, `%s', duplicates parameter #%d
nl: functie '%s': parameter #%d, '%s', dupliceert parameter #%d

en: function `%s': parameter `%s' shadows global variable
nl: functie '%s': parameter '%s' schaduwt een globale variabele

en: function name `%s' previously defined
nl: functienaam '%s' is al eerder gedefinieerd

en: gawk is a pattern scanning and processing language.
    By default it reads standard input and writes standard output.
nl: 'gawk' is een patroonherkennings- en bewerkingsprogramma.
    Standaard leest het van standaardinvoer en schrijft naar standaarduitvoer.

en: gensub: third argument %g treated as 1
nl: gensub: derde argument is %g; wordt beschouwd als 1

en: gensub: third argument `%.*s' treated as 1
nl: gensub: derde argument is '%.*s'; wordt beschouwd als 1

en: getline: attempt to read from closed read end of two-way pipe
nl: getline: poging tot lezen uit gesloten leeskant van tweewegpijp

en: gettimeofday: ignoring arguments
nl: gettimeofday: argumenten worden genegeerd

en: gettimeofday: not supported on this platform
nl: gettimeofday: wordt op dit platform niet ondersteund

en: help [command] - print list of commands or explanation of command.
nl: help [COMMANDO] - lijst van beschikbare commando's (of uitleg van commando) tonen

en: hex escape \x%.*s of %d characters probably not interpreted the way you expect
nl: hexadecimale stuurcode \x%.*s van %d tekens wordt waarschijnlijk niet afgehandeld zoals u verwacht

en: ignore N COUNT - set ignore-count of breakpoint number N to COUNT.
nl: ignore NUMMER AANTAL - het aantal keren dat dit breekpuntnummer genegeerd moet worden

en: ignoring unknown format specifier character `%c': no argument converted
nl: onbekend opmaakteken '%c' wordt genegeerd: geen argument is geconverteerd

en: index: received non-string first argument
nl: index: eerste argument is geen string

en: index: received non-string second argument
nl: index: tweede argument is geen string

en: index: regexp constant as second argument is not allowed
nl: index: een reguliere-expressie-constante als tweede argument is niet toegestaan

en: indirect call to %s requires at least two arguments
nl: indirecte aanroep van %s vereist minstens twee argumenten

en: indirect function calls are a gawk extension
nl: indirecte functieaanroepen zijn een gawk-uitbreiding

en: info topic - source|sources|variables|functions|break|frame|args|locals|display|watch.
nl: info THEMA - source|sources|variables|functions|break|frame|args|locals|display|watch

en: info: invalid option - "%s"
nl: info: ongeldige optie -- "%s"

en: inplace_begin: Cannot stat `%s' (%s)
nl: inplace_begin(): Kan status van '%s' niet bepalen (%s)

en: inplace_begin: `%s' is not a regular file
nl: inplace_begin(): '%s' is geen normaal bestand

en: inplace_begin: cannot retrieve 1st argument as a string filename
nl: inplace_begin(): kan eerste argument niet als bestandsnaamstring oppakken

en: inplace_begin: chmod failed (%s)
nl: inplace_begin(): chmod is mislukt (%s)

en: inplace_begin: close(%d) failed (%s)
nl: inplace_begin(): close(%d) is mislukt (%s)

en: inplace_begin: disabling in-place editing for invalid FILENAME `%s'
nl: inplace_begin(): in-situ-bewerken wordt uitgeschakeld voor ongeldige bestandsnaam '%s'

en: inplace_begin: dup(stdout) failed (%s)
nl: inplace_begin(): dup(stdout) is mislukt (%s)

en: inplace_begin: dup2(%d, stdout) failed (%s)
nl: inplace_begin(): dup2(%d, stdout) is mislukt (%s)

en: inplace_begin: expects 2 arguments but called with %d
nl: inplace_begin(): verwachtte twee argumenten maar is aangeroepen met %d

en: inplace_begin: in-place editing already active
nl: inplace_begin(): in-situ-bewerken is al actief

en: inplace_begin: mkstemp(`%s') failed (%s)
nl: inplace_begin(): mkstemp('%s') is mislukt (%s)

en: inplace_end: cannot retrieve 1st argument as a string filename
nl: inplace_end(): kan eerste argument niet als bestandsnaamstring oppakken

en: inplace_end: close(%d) failed (%s)
nl: inplace_end(): close(%d) is mislukt (%s)

en: inplace_end: dup2(%d, stdout) failed (%s)
nl: inplace_end(): dup2(%d, stdout) is mislukt (%s)

en: inplace_end: fsetpos(stdout) failed (%s)
nl: inplace_end(): fsetpos(stdout) is mislukt (%s)

en: inplace_end: in-place editing not active
nl: inplace_end(): in-situ-bewerken is niet actief

en: inplace_end: link(`%s', `%s') failed (%s)
nl: inplace_end(): link('%s', '%s') is mislukt (%s)

en: inplace_end: rename(`%s', `%s') failed (%s)
nl: inplace_end(): rename('%s', '%s') is mislukt (%s)

en: input parser `%s' conflicts with previously installed input parser `%s'
nl: invoer-parser '%s' botst met eerder geïnstalleerde invoer-parser '%s'

en: input parser `%s' failed to open `%s'
nl: invoer-parser '%s' kan '%s' niet openen

en: int: received non-numeric argument
nl: int: argument is geen getal

en: internal error: %s with null vname
nl: **interne fout**: %s met lege 'vname'

en: internal error: builtin with null fname
nl: **interne fout**: ingebouwde functie met lege 'fname'

en: invalid FIELDWIDTHS value, near `%s'
nl: ongeldige waarde voor FIELDWIDTHS, nabij '%s'

en: invalid breakpoint number
nl: ongeldig breekpuntnummer

en: invalid breakpoint number %d.
nl: ongeldig breekpuntnummer %d.

en: invalid breakpoint/watchpoint number
nl: ongeldig nummer van breekpunt/kijkpunt

en: invalid char '%c' in expression
nl: ongeldig teken '%c' in expressie

en: invalid character
nl: ongeldig teken

en: invalid character class
nl: ongeldige tekenklasse

en: invalid character in command
nl: ongeldig teken in commando

en: invalid content of \{\}
nl: ongeldige inhoud van \{\}

en: invalid frame number
nl: ongeldig framenummer

en: invalid frame number: %d
nl: ongeldig framenummer: %d

en: invalid number
nl: ongeldig nummer

en: invalid range specification: %d - %d
nl: ongeldig bereik: %d - %d

en: invalid source line %d in file `%s'
nl: ongeldige bronregel %d in bestand '%s'

en: invalid subscript expression
nl: ongeldige index-expressie

en: invalid target of assignment (opcode %s)
nl: ongeldig doel van toewijzing (opcode %s)

en: length: received array argument
nl: length: argument is een array

en: length: received non-string argument
nl: length: argument is geen string

en: line number %d in file `%s' out of range
nl: regelnummer %d in bestand '%s' valt buiten bereik

en: line number %d out of range; `%s' has %d lines
nl: regelnummer %d valt buiten bereik;  '%s' heeft %d regels

en: list [-|+|[filename:]lineno|function|range] - list specified line(s).
nl: list [-|+|[BESTANDSNAAM:]REGELNUMMER|FUNCTIE|BEREIK] - aangegeven regels tonen

en: load_ext: cannot open library `%s' (%s)
nl: load_ext: kan bibliotheek '%s' niet openen (%s)

en: load_ext: library `%s' initialization routine `%s' failed
nl: load_ext: bibliotheek '%s': initialisatiefunctie '%s' is mislukt

en: load_ext: library `%s': cannot call function `%s' (%s)
nl: load_ext: bibliotheek '%s' kan functie '%s' niet aanroepen (%s)

en: load_ext: library `%s': does not define `plugin_is_GPL_compatible' (%s)
nl: load_ext: bibliotheek '%s' definieert 'plugin_is_GPL_compatible' niet (%s)

en: load_ext: received NULL lib_name
nl: load_ext: lege bibliotheeknaam ontvangen

en: local port %s invalid in `/inet'
nl: lokale poort %s is ongeldig in '/inet'

en: log: received negative argument %g
nl: log: argument %g is negatief

en: log: received non-numeric argument
nl: log: argument is geen getal

en: lshift(%f, %f): fractional values will be truncated
nl: lshift(%f, %f): cijfers na de komma worden afgekapt

en: lshift(%f, %f): negative values will give strange results
nl: lshift(%f, %f): negatieve waarden geven rare resultaten

en: lshift(%f, %f): too large shift value will give strange results
nl: lshift(%f, %f): te grote opschuifwaarden geven rare resultaten

en: lshift: received non-numeric first argument
nl: lshift: eerste argument is geen getal

en: lshift: received non-numeric second argument
nl: lshift: tweede argument is geen getal

en: make_builtin: can't redefine function `%s'
nl: make_builtin: kan functie '%s' niet herdefiniëren

en: make_builtin: can't use gawk built-in `%s' as function name
nl: make_builtin: kan in gawk ingebouwde '%s' niet als functienaam gebruiken

en: make_builtin: function `%s' already defined
nl: make_builtin: functie '%s' is al gedefinieerd

en: make_builtin: function name `%s' previously defined
nl: make_builtin: functienaam '%s' is al eerder gedefinieerd

en: make_builtin: missing function name
nl: make_builtin: ontbrekende functienaam

en: make_builtin: negative argument count for function `%s'
nl: make_builtin: negatief aantal argumenten voor functie '%s'

en: match: third argument is a gawk extension
nl: match: derde argument is een gawk-uitbreiding

en: match: third argument is not an array
nl: match: derde argument is geen array

en: mktime: at least one of the values is out of the default range
nl: mktime: minstens één van waarden valt buiten het standaardbereik

en: mktime: received non-string argument
nl: mktime: argument is geen string

en: moving pipe to stdin in child failed (dup: %s)
nl: kan pijp niet overzetten naar standaardinvoer van dochterproces (dup: %s)

en: moving pipe to stdout in child failed (dup: %s)
nl: kan pijp niet overzetten naar standaarduitvoer van dochterproces (dup: %s)

en: moving slave pty to stdin in child failed (dup: %s)
nl: kan slaaf-pty niet overzetten naar standaardinvoer van dochterproces (dup: %s)

en: moving slave pty to stdout in child failed (dup: %s)
nl: kan slaaf-pty niet overzetten naar standaarduitvoer van dochterproces (dup: %s)

en: multicharacter value of `RS' is a gawk extension
nl: een 'RS' van meerdere tekens is een gawk-uitbreiding

en: multidimensional arrays are a gawk extension
nl: meerdimensionale arrays zijn een gawk-uitbreiding

en: multistage two-way pipelines don't work
nl: meerfase-tweerichtings-pijplijnen werken niet

en: next [COUNT] - step program, proceeding through subroutine calls.
nl: next [AANTAL] - programma uitvoeren tot de volgende bronregel bereikt is

en: nexti [COUNT] - step one instruction, but proceed through subroutine calls.
nl: nexti [AANTAL] - één instructie (of dit aantal) uitvoeren, waarbij een functie-aanroep als één telt

en: no breakpoint/watchpoint has been set yet
nl: er is nog geen breekpunt/kijkpunt gezet

en: no current source file.
nl: geen huidig bronbestand

en: no explicit close of co-process `%s' provided
nl: geen expliciete sluiting van co-proces '%s' aangegeven

en: no explicit close of file `%s' provided
nl: geen expliciete sluiting van bestand '%s' aangegeven

en: no explicit close of pipe `%s' provided
nl: geen expliciete sluiting van pijp '%s' aangegeven

en: no explicit close of socket `%s' provided
nl: geen expliciete sluiting van socket '%s' aangegeven

en: no hex digits in `\x' escape sequence
nl: geen hex cijfers in stuurcodereeks '\x'

en: no pre-opened fd %d
nl: geen reeds-geopende bestandsdescriptor %d

en: no program text at all!
nl: helemaal geen programmatekst!

en: no such function - "%s"
nl: functie "%s" bestaat niet

en: no symbol `%s' in current context
nl: geen symbool '%s' in huidige context

en: no syntax specified
nl: geen syntax opgegeven

en: node_to_awk_value: received null node
nl: node_to_awk_value(): lege knoop ontvangen

en: node_to_awk_value: received null val
nl: node_to_awk_value(): lege waarde ontvangen

en: non-numeric value for field number
nl: niet-numerieke waarde voor veldnummer

en: non-numeric value found, numeric expected
nl: niet-numerieke waarde gevonden, numerieke wordt verwacht

en: non-redirected `getline' invalid inside `%s' rule
nl: niet-omgeleide 'getline' is ongeldig binnen een '%s'-regel

en: non-redirected `getline' undefined inside END action
nl: niet-omgeleide 'getline' is ongedefinieerd binnen een END-actie

en: non-zero integer value
nl: niet-nul geheel getal

en: null string for `FS' is a gawk extension
nl: een lege string als 'FS' is een gawk-uitbreiding

en: old awk does not support multidimensional arrays
nl: oude 'awk' kent geen meerdimensionale arrays

en: old awk does not support multiple `BEGIN' or `END' rules
nl: oude 'awk' staat meerdere 'BEGIN'- en 'END'-regels niet toe

en: old awk does not support operator `**'
nl: oude 'awk' kent de operator '**' niet

en: old awk does not support operator `**='
nl: oude 'awk' kent de operator '**=' niet

en: old awk does not support regexps as value of `FS'
nl: oude 'awk' staat geen reguliere expressies toe als waarde van 'FS'

en: old awk does not support the `\%c' escape sequence
nl: oude 'awk' kent de stuurcodereeks '\%c' niet

en: old awk does not support the keyword `in' except after `for'
nl: oude 'awk' kent het sleutelwoord 'in' niet, behalve na 'for'

en: opcode %s not an operator or keyword
nl: opcode %s is geen operator noch sleutelwoord

en: operator `^' is not supported in old awk
nl: oude 'awk' kent de operator '^' niet

en: operator `^=' is not supported in old awk
nl: oude 'awk' kent de operator '^=' niet

en: option [name[=value]] - set or display debugger option(s).
nl: option [NAAM[=WAARDE]] - opties van debugger tonen of instellen

en: option: invalid parameter - "%s"
nl: option: ongeldige parameter -- "%s"

en: or: argument %d is non-numeric
nl: or: argument %d is niet-numeriek

en: or: argument %d negative value %g will give strange results
nl: or: negatieve waarde %2$g van argument %1$d geeft rare resultaten

en: or: called with less than two arguments
nl: or: aangeroepen met minder dan twee argumenten

en: ord: called with inappropriate argument(s)
nl: ord: aangeroepen met onjuiste argumenten

en: ord: called with no arguments
nl: ord: aangeroepen zonder argumenten

en: ord: called with too many arguments
nl: ord: aangeroepen met te veel argumenten

en: output wrapper `%s' conflicts with previously installed output wrapper `%s'
nl: uitvoer-wrapper '%s' botst met eerder geïnstalleerde uitvoer-wrapper '%s'

en: output wrapper `%s' failed to open `%s'
nl: uitvoer-wrapper '%s' kan '%s' niet openen

en: patsplit: cannot use a subarray of fourth arg for second arg
nl: patsplit: een subarray van het vierde argument kan niet als tweede argument gebruikt worden

en: patsplit: cannot use a subarray of second arg for fourth arg
nl: patsplit: een subarray van het tweede argument kan niet als vierde argument gebruikt worden

en: patsplit: cannot use the same array for second and fourth args
nl: patsplit: hetzelfde array kan niet zowel als tweede als als vierde argument gebruikt worden

en: patsplit: fourth argument is not an array
nl: patsplit: vierde argument is geen array

en: patsplit: second argument is not an array
nl: patsplit: tweede argument is geen array

en: patsplit: third argument must be non-null
nl: patsplit: derde argument moet niet-nil zijn

en: pipe flush of `%s' failed (%s).
nl: leegmaken van pijp '%s' is mislukt (%s)

en: plain `print' in BEGIN or END rule should probably be `print ""'
nl: kale 'print' in BEGIN- of END-regel moet vermoedelijk 'print ""' zijn

en: precision is ignored for `%%' specifier
nl: veldprecisie wordt genegeerd voor opmaakaanduiding '%%'

en: print var [var] - print value of a variable or array.
nl: print VAR [VAR] - waarde van variabele of array weergeven

en: print: attempt to write to closed write end of two-way pipe
nl: print: poging tot schrijven naar gesloten schrijfkant van tweewegpijp

en: printf format, [arg], ... - formatted output.
nl: printf OPMAAK [, ARGUMENT...] - opgemaakte uitvoer

en: printf: attempt to write to closed write end of two-way pipe
nl: printf: poging tot schrijven naar gesloten schrijfkant van tweewegpijp

en: printf: no arguments
nl: printf: geen argumenten

en: program not running.
nl: programma draait niet.

en: quit - exit debugger.
nl: quit - de debugger verlaten

en: reached system limit for open files: starting to multiplex file descriptors
nl: systeemgrens voor aantal open bestanden is bereikt: begonnen met multiplexen

en: read_array: set_array_element failed
nl: read_array: set_array_element() is mislukt

en: reada: called with too many arguments
nl: reada: aangeroepen met te veel argumenten

en: readfile: called with no arguments
nl: readfile: aangeroepen zonder argumenten

en: readfile: called with too many arguments
nl: readfile: aangeroepen met te veel argumenten

en: reason unknown
nl: reden onbekend

en: redir2str: unknown redirection type %d
nl: redir2str(): onbekend omleidingstype %d

en: redirection not allowed in sandbox mode
nl: omleiding is niet toegestaan in sandbox-modus

en: reference to uninitialized argument `%s'
nl: verwijzing naar ongeïnitialiseerd argument '%s'

en: reference to uninitialized field `$%d'
nl: verwijzing naar ongeïnitialiseerd veld '$%d'

en: reference to uninitialized field `$%ld'
nl: verwijzing naar ongeïnitialiseerd veld '$%ld'

en: reference to uninitialized variable `%s'
nl: verwijzing naar ongeïnitialiseerde variabele '%s'

en: regexp component `%.*s' should probably be `[%.*s]'
nl: component '%.*s' van reguliere expressie moet vermoedelijk '[%.*s]' zijn

en: regexp constant `/%s/' looks like a C comment, but is not
nl: regexp-constante '/%s/' lijkt op C-commentaar, maar is het niet

en: regexp constant `//' looks like a C++ comment, but is not
nl: regexp-constante '//' lijkt op C-commentaar, maar is het niet

en: regexp constant for parameter #%d yields boolean value
nl: regexp-constante als parameter #%d levert booleanwaarde op

en: register_input_parser: received NULL pointer
nl: register_input_parser(): NULL-pointer gekregen

en: register_output_processor: received NULL pointer
nl: register_output_processor(): NULL-pointer gekregen

en: register_output_wrapper: received NULL pointer
nl: register_output_wrapper(): NULL-pointer gekregen

en: regular expression on left of `~' or `!~' operator
nl: reguliere expressie links van operator '~' of '!~'

en: regular expression on right of assignment
nl: reguliere expressie rechts van toewijzing

en: regular expression on right of comparison
nl: reguliere expressie rechts van vergelijking

en: regular expression too big
nl: reguliere expressie is te groot

en: remote host and port information (%s, %s) invalid
nl: host- en poortinformatie (%s, %s) zijn ongeldig

en: remove_element: received null array
nl: remove_element(): leeg array ontvangen

en: remove_element: received null subscript
nl: remove_element(): lege index ontvangen

en: restoring stdin in parent process failed
nl: kan standaardinvoer van ouderproces niet herstellen

en: restoring stdout in parent process failed
nl: kan standaarduitvoer van ouderproces niet herstellen

en: return [value] - make selected stack frame return to its caller.
nl: return [WAARDE] - gekozen stack-frame terug laten keren naar aanroeper

en: revoutput: could not initialize REVOUT variable
nl: revoutput: kan variabele REVOUT niet initialiseren

en: rshift(%f, %f): fractional values will be truncated
nl: rshift(%f, %f): cijfers na de komma worden afgekapt

en: rshift(%f, %f): negative values will give strange results
nl: rshift(%f, %f): negatieve waarden geven rare resultaten

en: rshift(%f, %f): too large shift value will give strange results
nl: rshift(%f, %f): te grote opschuifwaarden geven rare resultaten

en: rshift: received non-numeric first argument
nl: rshift: eerste argument is geen getal

en: rshift: received non-numeric second argument
nl: rshift: tweede argument is geen getal

en: run - start or restart executing program.
nl: run - programma starten of herstarten

en: running %s setuid root may be a security problem
nl: het uitvoeren van %s als 'setuid root' kan een veiligheidsrisico zijn

en: save "%s": command not permitted.
nl: save "%s": commando niet toegestaan.

en: save filename - save commands from the session to file.
nl: save BESTANDSNAAM - commando's van de sessie opslaan in bestand

en: sending output to stdout
nl: uitvoer wordt naar standaarduitvoer gestuurd

en: sending profile to standard error
nl: profiel gaat naar standaardfoutuitvoer

en: sending variable list to standard error
nl: variabelenlijst gaat naar standaardfoutuitvoer

en: set or show debugger prompt.
nl: zetten of tonen van debugger-prompt

en: set or show gawk output file.
nl: zetten of tonen van gawk-uitvoerbestand

en: set or show the list command window size.
nl: zetten of tonen van venstergrootte van list-commando

en: set or show the number of lines to keep in history file.
nl: zetten of tonen van maximum aantal regels in geschiedenisbestand

en: set var = value - assign value to a scalar variable.
nl: set VAR = WAARDE - een waarde aan een scalaire variabele toekennen

en: shadow_funcs() called twice!
nl: shadow_funcs() twee keer aangeroepen!

en: silent - suspends usual message when stopped at a breakpoint/watchpoint.
nl: silent - de gewone meldingen bij het stoppen bij een breekpunt/kijkpunt onderdrukken

en: sin: received non-numeric argument
nl: sin: argument is geen getal

en: sleep: argument is negative
nl: sleep: argument is negatief

en: sleep: called with too many arguments
nl: sleep: aangeroepen met te veel argumenten

en: sleep: missing required numeric argument
nl: sleep: vereist numeriek argument ontbreekt

en: sleep: not supported on this platform
nl: sleep: wordt op dit platform niet ondersteund

en: sort comparison function `%s' is not defined
nl: sorteervergelijkingsfunctie '%s' is niet gedefinieerd

en: source "%s": already sourced.
nl: source "%s": is reeds ingelezen.

en: source file - execute commands from file.
nl: source BESTANDSNAAM - commando's uit dit bestand uitvoeren

en: source file `%s' is empty
nl: bronbestand '%s' is leeg

en: source file `%s' is empty.
nl: bronbestand '%s' is leeg

en: source file `%s' modified since start of program execution
nl: bronbestand '%s' is gewijzigd sinds start van programma-uitvoering

en: source file does not end in newline
nl: bronbestand eindigt niet met een regeleindeteken (LF)

en: split: cannot use a subarray of fourth arg for second arg
nl: split: een subarray van het vierde argument kan niet als tweede argument gebruikt worden

en: split: cannot use a subarray of second arg for fourth arg
nl: split: een subarray van het tweede argument kan niet als vierde argument gebruikt worden

en: split: cannot use the same array for second and fourth args
nl: split: hetzelfde array kan niet zowel als tweede als als vierde argument gebruikt worden

en: split: fourth argument is a gawk extension
nl: split: vierde argument is een gawk-uitbreiding

en: split: fourth argument is not an array
nl: split: vierde argument is geen array

en: split: null string for third arg is a gawk extension
nl: split: lege string als derde argument is een gawk-uitbreiding

en: split: second argument is not an array
nl: split: tweede argument is geen array

en: sprintf: no arguments
nl: sprintf: geen argumenten

en: sqrt: called with negative argument %g
nl: sqrt: argument %g is negatief

en: sqrt: received non-numeric argument
nl: sqrt: argument is geen getal

en: srand: received non-numeric argument
nl: srand: argument is geen getal

en: standard output
nl: standaarduitvoer

en: stat: bad parameters
nl: stat: onjuiste parameters

en: stat: called with wrong number of arguments
nl: stat: aangeroepen met onjuist aantal argumenten

en: stat: unable to read symbolic link `%s'
nl: stat: kan symbolische koppeling '%s' niet lezen

en: statvfs: called with wrong number of arguments
nl: statvfs: aangeroepen met onjuist aantal argumenten

en: step [COUNT] - step program until it reaches a different source line.
nl: step [AANTAL] - programma uitvoeren tot een andere bronregel bereikt is

en: stepi [COUNT] - step one instruction exactly.
nl: stepi [AANTAL] - precies één (of dit aantal) instructies uitvoeren

en: strftime: format value in PROCINFO["strftime"] has numeric type
nl: strftime: opmaakwaarde in PROCINFO["strftime"] is numeriek

en: strftime: received empty format string
nl: strftime: opmaakstring is leeg

en: strftime: received non-numeric second argument
nl: strftime: tweede argument is geen getal

en: strftime: received non-string first argument
nl: strftime: eerste argument is geen string

en: strftime: second argument less than 0 or too big for time_t
nl: strftime: tweede argument is kleiner dan nul of te groot voor 'time_t'

en: strftime: second argument out of range for time_t
nl: strftime: tweede argument ligt buiten toegestaan bereik voor 'time_t'

en: substr: length %g at start index %g exceeds length of first argument (%lu)
nl: substr: lengte %g bij startindex %g is groter dan de lengte van het eerste argument (%lu)

en: substr: length %g is not >= 0
nl: substr: lengte %g is niet >= 0

en: substr: length %g is not >= 1
nl: substr: lengte %g is niet >= 1

en: substr: length %g too big for string indexing, truncating to %g
nl: substr: lengte %g is te groot voor stringindexering; wordt verkort tot %g

en: substr: non-integer length %g will be truncated
nl: substr: lengte %g is geen integer; wordt afgekapt

en: substr: non-integer start index %g will be truncated
nl: substr: startindex %g is geen integer; wordt afgekapt

en: substr: source string is zero length
nl: substr: bronstring heeft lengte nul

en: substr: start index %g is invalid, using 1
nl: substr: startindex %g is ongeldig; 1 wordt gebruikt

en: substr: start index %g is past end of string
nl: substr: startindex %g ligt voorbij het einde van de string

en: system: received non-string argument
nl: system: argument is geen string

en: tawk regex modifier `/.../%c' doesn't work in gawk
nl: regexp-optie '/.../%c' van 'tawk' werkt niet in gawk

en: tbreak [[filename:]N|function] - set a temporary breakpoint.
nl: tbreak [[BESTANDSNAAM:]REGELNUMMER|FUNCTIE] - een tijdelijk breekpunt zetten

en: there were shadowed variables.
nl: er waren geschaduwde variabelen.

en: tolower: received non-string argument
nl: tolower: argument is geen string

en: too many arguments supplied for format string
nl: te veel argumenten voor opmaakstring

en: too many pipes or input files open
nl: te veel pijpen of invoerbestanden geopend

en: toupper: received non-string argument
nl: toupper: argument is geen string

en: trace on|off - print instruction before executing.
nl: trace on|off - instructie weergeven alvorens deze uit te voeren

en: trace: invalid option - "%s"
nl: trace: ongeldige optie -- "%s"

en: turning off `--lint' due to assignment to `LINT'
nl: '--lint' wordt uitgeschakeld wegens toewijzing aan 'LINT'

en: two way processor `%s' failed to open `%s'
nl: tweeweg-processor '%s' kan '%s' niet openen

en: two-way processor `%s' conflicts with previously installed two-way processor `%s'
nl: tweeweg-processor '%s' botst met eerder geïnstalleerde tweeweg-processor '%s'

en: unbalanced (
nl: ongepaarde (

en: unbalanced )
nl: ongepaarde )

en: unbalanced [
nl: ongepaarde [

en: undefined command: %s
nl: ongedefinieerd commando: %s

en: undisplay [N] - remove variable(s) from automatic display list.
nl: undisplay [AANTAL] - variabele(n) van automatische weergavelijst verwijderen

en: unexpected eof while reading file `%s', line %d
nl: onverwacht einde-van-bestand tijdens lezen van bestand '%s', regel %d

en: unexpected newline or end of string
nl: onverwacht regeleinde of einde van string

en: unfinished \ escape
nl: onafgemaakte \-stuurcode

en: unknown command - "%.*s", try help
nl: onbekend commando - "%.*s", probeer help

en: unknown nodetype %d
nl: onbekend knooptype %d

en: unknown opcode %d
nl: onbekende opcode %d

en: unknown value for field spec: %d
nl: onbekende waarde voor veldspecificatie: %d

en: unnecessary mixing of `>' and `>>' for file `%.*s'
nl: onnodige mix van '>' en '>>' voor bestand '%.*s'

en: unterminated regexp
nl: onafgesloten reguliere expressie

en: unterminated regexp at end of file
nl: onafgesloten reguliere expressie aan bestandseinde

en: unterminated regexp ends with `\' at end of file
nl: onafgesloten reguliere expressie eindigt met '\' aan bestandseinde

en: unterminated string
nl: onafgesloten string

en: until [[filename:]N|function] - execute until program reaches a different line or line N within current frame.
nl: until [[BESTANDSNAAM:]N|FUNCTIE] - programma uitvoeren totdat deze een andere regel bereikt of regel N binnen het huidige frame

en: untyped variable
nl: ongetypeerde variabele

en: unwatch [N] - remove variable(s) from watch list.
nl: unwatch [AANTAL] - variabele(n) van de kijklijst verwijderen

en: unwind_stack: unexpected type `%s'
nl: unwind_stack(): onverwacht type '%s'

en: up [N] - move N frames up the stack.
nl: up [AANTAL] - dit aantal frames naar boven in de stack gaan

en: use of `\ #...' line continuation is not portable
nl: gebruik van regelvoortzetting '\ #...' is niet overdraagbaar

en: use of dcgettext(_"...") is incorrect: remove leading underscore
nl: dcgettext(_"...") is onjuist: verwijder het liggende streepje

en: use of dcngettext(_"...") is incorrect: remove leading underscore
nl: dcngettext(_"...") is onjuist: verwijder het liggende streepje

en: wait: called with no arguments
nl: wait: aangeroepen zonder argumenten

en: wait: called with too many arguments
nl: wait: aangeroepen met te veel argumenten

en: waitpid: called with too many arguments
nl: waitpid: aangeroepen met te veel argumenten

en: warning:
nl: waarschuwing:

en: watch var - set a watchpoint for a variable.
nl: watch VAR - een kijkpunt voor een variabele zetten

en: watchpoint %d is unconditional
nl: kijkpunt %d is zonder conditie

en: where [N] - (same as backtrace) print trace of all or N innermost (outermost if N < 0) frames.
nl: where[N] - (zelfde als backtrace) een trace weergeven van alle of N binnenste frames (of buitenste als N < 0)

en: write_array: could not flatten array
nl: write_array: kan array niet pletten

en: write_array: could not release flattened array
nl: write_array: kan geplet array niet vrijgeven

en: writea: called with too many arguments
nl: writea: aangeroepen met te veel argumenten

en: xor: argument %d is non-numeric
nl: xor: argument %d is niet-numeriek

en: xor: argument %d negative value %g will give strange results
nl: xor: negatieve waarde %2$g van argument %1$d geeft rare resultaten

en: xor: called with less than two arguments
nl: xor: aangeroepen met minder dan twee argumenten

en: y
nl: j
